Zadzwoń lub napisz

+48 602 370 506 +48 32 294 92 63 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Danii


Dania – zwrot podatku

Polacy, którzy przebywają w Danii mają możliwość korzystania z różnych form wsparcia finansowego. Legalne zatrudnienie pozwala ubiegać się o zwrot podatku z Danii. Aby było to możliwe należy spełnić odpowiednie warunki i złożyć specjalnie przygotowany do tego celu wniosek. Niezbędne informacje na ten temat znajdą Państwo w poszczególnych działach na naszej stronie www.

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Danii?

Jeżeli chcą Państwo starać się o zwrot podatku z Danii należy m.in. posiadać duński numer CPR (Personnummer), a także posiadać potwierdzenie legalnego zatrudnienia na terenie tego kraju. Bardzo ważne jest, aby pamiętali Państwo o złożeniu w terminie odpowiedniego wniosku pozwalającego rozliczyć się z duńskim urzędem. W przeciwnym wypadku mogą się Państwo narazić na konsekwencje finansowe, co w przypadku niezłożenia zeznania podatkowego może wynieść nawet 5000 DKK (około 2800 PLN). Warto pamiętać, że rozliczenie z duńskim fiskusem jest obowiązkowe.

Do kiedy należy złożyć wniosek podatkowy?

Termin składania rozliczeń podatkowych w duńskim urzędzie skarbowym upływa z dniem 1 maja lub 1 lipca. Dokładny termin złożenia wniosku mogą Państwo znaleźć na swojej deklaracji podatkowej otrzymanej z duńskiego urzędu skarbowego. Korekty zeznań podatkowych można dokonać do 3 lat wstecz.

W przypadku rozliczenia z duńskim urzędem skarbowym jest możliwość uzyskania bardzo wysokiego zwrotu podatku. Zależne jest to od kilku czynników: przede wszystkim od wysokości uzyskanych przychodów, wysokości zaliczek jakie zostały odprowadzone na poczet podatku, długości pobytu na terenie Danii oraz charakteru umowy zawartej z pracodawcą duńskim.

Jeżeli chcieliby Państwo rozliczyć się z duńskim urzędem skarbowym, to zachęcamy do skorzystania z usług naszego biura. Dzięki temu mają Państwo pewność, że przygotowany wniosek na pewno będzie poprawny, a wszystkie formalności wykonamy za Państwa.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą. Wystarczy napisać, zadzwonić lub przyjść do nas osobiście. Zapraszamy i zachęcamy do rozliczania się za pośrednictwem naszego biura podatkowego.