Zadzwoń lub napisz

+48 602 370 506 +48 32 294 92 63 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zasiłek rodzinny i opiekuńczy - Norwegia


Polacy w Norwegii tworzą bardzo liczną grupę imigracyjną. Dzięki dobrze funkcjonującemu rynkowi pracy mogą oni podejmować zatrudnienie w bardzo wielu sektorach tamtejszej gospodarki. Legalna praca pozwala także korzystać z wielu świadczeń, które mogą znacząco podbudować domowy budżet.

Zasiłek rodzinny i opiekuńczy w Norwegii

Jedną z pomocy finansowej, o jaką mogą się ubiegać Polacy pracujący w Norwegii jest zasiłek rodzinny i opiekuńczy na dzieci. Zasiłek rodzinny przyznawany jest on osobom wychowującym jedno lub kilkoro dzieci, które nie ukończyły 18 lat, zasiłek opiekuńczy przyznawany jest na dzieci w wieku od 13-23 m-ca życia. Dzięki tym świadczeniom można zapewnić dziecku odpowiednie warunki do życia. Wnioskować o zasiłek rodzinny można nawet do 3 lat wstecz, natomiast o zasiłek opiekuńczy do 3 m-cy wstecz. Wysokość świadczenia rodzinnego wynosi aż 970 NOK miesięcznie na jedno dziecko. Kwota ta może ulec zwiększeniu, jeżeli spełnione zostaną odpowiednie warunki. Wartość zasiłku opiekuńczego wynosi 6000 NOK miesięcznie na jedno dziecko.

Warto nadmienić, iż kobiety, które urodzą dziecko w Norwegii otrzymają zasiłek rodzinny niemalże automatycznie. Wystarczy tylko zarejestrować się w urzędzie ds. ewidencji ludności – Folkeregisteret.

pokaż podstrony