Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Deklaracje podatkowe i korekty zeznań


Wykonywanie polskich deklaracji skarbowych / korekty zeznań

Każdego roku wraz końcem miesiąca kwietnia mamy obowiązek złożenia deklaracji podatkowej PIT w polskim urzędzie skarbowym. Niestety nie każdy ma możliwość samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć dla Państwa naszą ofertę o wykonywanie polskich deklaracji skarbowych i korekt w zeznaniach podatkowych. Nasz doradca podatkowy wypełnia dla Państwa deklaracje podatkowe z uwzględnieniem dochodów jakie zostały uzyskane w kraju oraz poza jego granicami.

W Polsce istnieje przepis, który nakłada obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym w przypadku, kiedy w danym roku podatkowym podejmowaliśmy zatrudnienie w kraju oraz za granicą. Jeżeli podejmowali Państwo zatrudnienie tylko i wyłącznie poza granicami naszego kraju, to także należy złożyć zeznanie podatkowe w Polsce. W niektórych przypadkach złożenie tego typu zeznania będzie niezwykle pomocne zwłaszcza przy aplikowaniu o zwrot podatku zagranicznego np. z Niemiec. Stąd też zachęcamy do korzystania z usług naszego biura, aby mieć pewność, że zeznanie podatkowe będzie poprawnie sporządzone.

W celu wykonania zeznania skarbowego niezbędne jest posiadanie następujących dokumentów:

  • w przypadku uzyskania dochodów w Polsce podatnik powinien posiadać odpowiednią deklarację PIT (np. PIT-40 lub PIT-11)
  • w przypadku podejmowania zatrudnienia za granicą należy posiadać dokumenty, jakie otrzymaliśmy od pracodawcy po zakończeniu pracy – tzw. dokumenty zbiorcze. Są to między innymi: P45 w Wielkiej Brytanii, Jaaropgaaf w Holandii itp.
  • paski płacowe tygodniowe/dwutygodniowe lub miesięczne, otrzymywane podczas pobytu i pracy poza granicami kraju. Są to na przykład: Salarisy w Holandii lub Payslipy w Wielkiej Brytanii
  • w przypadku braku dokumentów pracowniczych (dokumentu zbiorczego / pasków płacowych) należy dostarczyć wyciągi bankowe poświadczające otrzymane wynagrodzenie w okresie pracy zagranicą

Warto pamiętać, że przy rozliczeniu podatkowym wraz ze współmałżonkiem/ką, konieczne będzie posiadanie odpowiednich dokumentów dotyczące jego/jej zarobków w Polsce oraz za granicą.

Korzystając z naszych usług macie Państwo możliwość wykorzystania wielu ulg, jakie przysługują pracownikom zagranicznym. Wystarczy tylko, że skontaktujecie się z nami, a nasi konsultanci szczegółowo przedstawią formę rozliczenia z polskim fiskusem. Koszt rozliczenia ustalany jest indywidualnie na podstawie przedłożonej dokumentacji.

Chcecie Państwo uzyskać więcej informacji? Zapraszamy do naszego biura. Skontaktujcie się Państwo z nami telefonicznie lub drogą elektroniczną. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.