Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z zagranicy


Zwrot podatku za pracę za granicą

Podejmując pracę za granicą każdy Polak powinien pamiętać, że może korzystać z wielu przywilejów jakie należą się imigrantom. Praca to tylko początek… dla wielu młodych ludzi wyjazd do obcego kraju, to także szansa na rozwój kariery, naukę języka czy poznanie nowej kultury. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że podejmując zatrudnienie w jednym z europejskich krajów lub też w USA, ma szansę na odzyskanie pieniędzy, jakie zostały odprowadzone do urzędu skarbowego z tytułu podatku.

Pracując za granicą mają Państwo obowiązek płacenia podatków, jednak po powrocie do kraju także należy oddać część pieniędzy do państwowego skarbca. Na mocy porozumień pomiędzy Polską, a krajami zachodnimi, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot podatku z zagranicy.

Jak odzyskać podatek za pracę za granicą?

Stosowny wniosek mogą Państwo złożyć w momencie otrzymania wszystkich niezbędnych dokumentów od pracodawcy. W niektórych przypadkach dokumenty takie uzyskuje się po zakończeniu roku podatkowego. Warto pamiętać, że rozliczyć z zagranicznym fiskusem może się każdy kto legalnie podejmował zatrudnienie na terenie: Niemiec, Austrii, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Szwecji, Danii, Belgii, czy USA.

Warto zapoznać się z poszczególnymi działami na naszej stronie, aby dowiedzieć się jakie dokumenty będą Państwu potrzebne do rozliczenia podatkowego i jak wygląda procedura odzyskiwania podatku za pracę w poszczególnych krajach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów postanowiliśmy ograniczyć całą procedurę do minimum, tak aby każdy w najbardziej dogodny sposób mógł rozliczyć się z fiskusem i odzyskać należne mu pieniądze.

Zachęcamy do rozliczania się za pośrednictwem naszego biura, a w razie jakichkolwiek pytań lub niejasności służymy pomocą.