Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wyrobienie numeru SoFi / BSN


Numer SoFi / BSN przez Internet

Polacy, którzy wyjeżdżają do pracy w Holandii powinni pamiętać, że bardzo ważnym jest, aby posiadać swój własny numer podatkowy SoFi / BSN. Jest to numer, który identyfikuje nas jako osoby przebywające w Holandii, podejmujące tam pracę i korzystające z przywilejów jakie daje nam pobyt w obcym kraju.

Czym jest numer SoFi / BSN?

Czym jest wspomniany dokument? SoFi-nummer (Sociaal Fiscaal numer) to numer podatkowy, który umożliwia nam legalne podejmowanie zatrudnienia w Holandii i porozumiewanie się z odpowiednimi urzędami. Od 1 lipca 2007 roku nazwę SoFi zmieniono na BSN (BurgerServiceNummer). Dzięki temu, każdy kto wyjeżdża do Niderlandów może skorzystać z większej liczby przywilejów. Numer BSN składa się z 9 cyfr, tworzących unikalny ciąg znaków. Dzięki temu każda osoba posiada swój jedyny i niepowtarzalny numer, który jest potrzebny do tego aby móc dłużej przebywać i legalnie podejmować pracę w Holandii, a jednocześnie korzystać z różnych ulg, rozliczeń i świadczeń. Bezwzględnie numer ten będzie potrzebny w trakcie załatwiania różnych spraw w instytucjach publicznych, w tym także w urzędzie skarbowym (podatkowym) itp.

Jak uzyskać numer SoFi / BSN?

Co jest potrzebne, aby uzyskać numer SoFi / BSN? Chcąc wyrobić numer SoFi / BSN powinniśmy posiadać czytelną kserokopię dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. paszport, dowód osobisty), zaświadczenie z polskiego urzędu meldunkowego oraz zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego. Osoby pozostające w związkach małżeńskich zobowiązane są dostarczyć europejski akt małżeństwa. W przypadku podejmowania legalnej pracy w Holandii często wyrobieniem numeru SoFi / BSN zajmuje się pracodawca. Dzięki czemu nie musimy podejmować w tym kierunku większych działań. Niekiedy jednak taki obowiązek spoczywa na nas samych, dlatego też warto wcześniej zainteresować się wyrobieniem SoFi, aby móc bez przeszkód podjąć pracę w Holandii.

Pomoc w wyrobieniu numeru SoFi / BSN

Dla osób zdecydowanych na korzystanie z usług naszego biura świadczymy  wyrobienia numeru SoFi dla współmałżonka  lub partnera podatkowego. Ma to miejsce w sytuacji kiedy dla klienta  korzystne jest rozliczenie wspólne (tzn.: rozłąkowe). Koszt usługi jest regulowany odrębnie i wynosi 350 PLN z VAT.

Nie wyrabiamy  SoFi numeru przed rozpoczęciem pracy w Holandii. Podpisujemy umowy z klientami  na rozliczenie podatkowe oraz wyrobienie SoFi numeru dla partnera podatkowego lub współmałżonka.

W celu sprawdzenia, czy w Państwa przypadku będzie możliwość rozliczenia wspólnego zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.