Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zasiłek rodzinny


Wiele osób, które podejmują pracę za granicą nie wie, że może skorzystać z różnych przywilejów jakie im przysługują. Wyjeżdżając do Niemiec czy Norwegii możemy skorzystać ze wsparcia finansowego, jakie przeznaczone jest na utrzymanie dzieci. Jest to tak zwany zasiłek rodzinny.

Odzyskiwanie zasiłku z zagranicy

Od 01.2018 o zasiłek rodzinny z Niemiec można ubiegać się za okres do 6 miesięcy wstecz (do 31.12.2017 o zasiłek rodzinny z Niemiec można było się starać nawet do 4 lat wstecz!). Osoby zaczynające pracę na terenie Niemiec muszą zatem pamiętać aby terminowo złożyć wniosek o Kindergeld (przed upływem 6 miesięcy zatrudnienia), aby zapobiec utracie świadczeń rodzinnych za poszczególne miesiące pracy na terenie Niemiec.

O zasiłek norweski obecne przepisy pozwalają z kolei zawnioskować za okres pracy do trzech lat wstecz. Dlatego też, warto już teraz złożyć odpowiednie dokumenty w naszym biurze. Im szybciej rozpoczniemy procedurę zasiłkową, tym szybciej otrzymają Państwo świadczenie.

Od czego zależy wysokość zasiłku?

Wysokość zasiłku jest uzależniona przede wszystkim od:

  • wieku dziecka,
  • ilości dzieci, jakie znajdują się w Państwa gospodarstwie domowym,
  • roku za który wnioskujemy,
  • a także od tego czy pobieracie Państwo świadczenia rodzinne w Polsce

Wszystkie szczegółowe informacje na temat wysokości świadczenia mogą znaleźć Państwo na naszej stronie lub też bezpośrednio w naszym biurze.

pokaż podstrony