Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Belgii


Jeżeli podejmowali Państwo legalne zatrudnienie w Belgii to warto wiedzieć, że kolejną rzeczą jaką należy zrobić to rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. W Belgii składanie zeznań podatkowych jest obowiązkowe, stąd też już teraz warto pomyśleć o złożeniu odpowiednich dokumentów do tamtejszego urzędu skarbowego.

Komu należy się zwrot podatku z Belgii?

Zwrot nadpłaconego podatku z Belgii może przysługiwać osobom, które legalnie pracowały na terenie tego europejskiego kraju ­ czyli wtedy, gdy pracodawca odprowadzał za te osoby podatek do fiskusa. O zwrot podatku z Belgii można starać się do 3 lat wstecz. Warto wiedzieć, że w przypadku otrzymania imiennej deklaracji podatkowej z urzędu, obowiązek podatkowy następuje automatycznie. Na deklaracji tej znajduje się bowiem  informacja, do kiedy należy złożyć zeznanie podatkowe.

Podstawą do tego, aby złożyć zeznanie podatkowe w Belgii i tym samym móc otrzymać zwrot podatku z tamtejszego urzędu skarbowego, są dokumenty, w tym te, które uzyskaliśmy od pracodawcy. Zalicza się do nich m.in. Lonnfiche.

O tym co należy zrobić, aby rozliczyć się z belgijskim fiskusem mogą Państwo przeczytać w dziale Procedura. Powierzając nam swoje rozliczenie mają Państwo pewność i świadomość tego, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej otrzymali Państwo pozytywną decyzję z belgijskiego urzędu, a także aby pieniądze z tytułu zwrotu podatku jak najszybciej znalazły się na Państwa koncie.

Zachęcamy do korzystania z usług naszego biura. Nasi konsultanci dokładnie wytłumaczą Państwu co należy dostarczyć do nas, aby skompletować wniosek rozliczeniowy. W razie jakichkolwiek niejasności, służymy pomocą i wsparciem.

Zwrot podatku z Belgii - najczęściej zadawane pytania

zwrot podatku Belgia

Staramy się, aby świadczone przez nas usługi były nie tylko szybkie i profesjonalne, ale przede wszystkim, aby cała procedura rozliczeń podatkowych z Belgii była dla Państwa zrozumiała. Dlatego właśnie stworzyliśmy dział Pomoc, gdzie zamieściliśmy wiele cennych informacji, które pozwolą Państwu lepiej zrozumieć czym tak naprawdę jest zwrot podatku z Belgii i jakie dla Państwa może on przynieść korzyści.

Zachęcamy do składania wniosków podatkowych w naszym biurze. Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość świadczonych usług.

Dział ten został stworzony po to, aby przybliżyć Państwu najważniejsze informacje na temat rozliczeń podatkowych z Belgii. Informacje, które zawarte zostały poniżej to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów.

Czy każdy musi rozliczyć się z podatku belgijskiego?

Osoby, które pracowały legalnie na terenie Belgii mają obowiązek złożenia zeznania podatkowego.

Belgijskie prawo podatkowe zakłada, że osoby, które legalnie podejmowały pracę w Belgii mają obowiązek złożenia zeznania podatkowego w terminie nie dłuższym niż 3 lata od momentu zakończenia pracy w tym kraju. Jednak my zdecydowanie zalecamy złożenie deklaracji z roku na rok, zgodnie z terminem wyznaczonym corocznie przez belgijski urząd skarbowy.

Co należy zrobić, aby otrzymać zwrot podatku z Belgii?

W przypadku rozliczeń podatkowych, które są obowiązkowe w Belgii warto pamiętać, że można się wówczas starać także o zwrot podatku z tego kraju. Każdy, kto legalnie pracował i odprowadzał podatki w Belgii, może odzyskać pieniądze z tego tytułu. Aby to było możliwe należy złożyć w belgijskim urzędzie skarbowym odpowiedni wniosek wraz z dokumentacją, która jest wymagana przy staraniu się o zwrot podatku z Belgii.

Czy w belgijskim rozliczeniu należy uwzględniać wszystkie uzyskane dochody?

zwrot podatku z Belgii

Tak. Aby możliwe było określenie wysokości kwoty zwrotu należy uwzględnić w zeznaniu podatkowym wszystkie dochody, jakie uzyskane zostały w danym roku podatkowym.

Czy przed złożeniem wniosku w belgijskim urzędzie możliwe jest oszacowanie wysokości kwoty zwrotu?

W przypadku rozliczeń podatkowych w Belgii oszacowanie wysokości kwoty zwrotu jest praktycznie niemożliwe. Urzędnicy w Belgii mają na tyle rozbudowany system rozliczeń podatkowych, że nie sposób jest dokładnie określić kwoty, jaką można otrzymać. Dodatkowo skrupulatność i dogłębna analiza wszystkich dokumentów powoduje, że jakiekolwiek przekłamanie lub niezgodność dokumentacji ze stanem faktycznym może okazać się bardzo niekorzystna dla całego rozliczenia podatkowego.

Czy uzyskując dochody z innego kraju niż Belgia można nadal starać się o zwrot podatku z tego kraju?

Przychody uzyskiwane w innych krajach niż Belgia nie są przeszkodą do tego, aby starać się o zwrot podatku. Nie mniej jednak mają one duży wpływ na wysokość kwoty zwrotu. Warto zapamiętać, że składając zeznanie podatkowe należy uwzględnić każdy dochód, jaki został uzyskany w Belgii jak i w innych krajach.

Ile czasu potrzeba, aby otrzymać zwrot podatku z Belgii?

Czas przeznaczony na rozliczenie podatkowe nie jest odgórnie sprecyzowany. Bardzo wiele zależy tutaj od podatników belgijskich, którzy rozpatrują wnioski napływające z Polski. Z doświadczenia jednak wiemy, że średni czas oczekiwania na rozliczenie belgijskie wynosi od 4 do 8 miesięcy. Czas ten może się wydłużyć w przypadku, kiedy z urzędu w Belgii zostanie przesłana jakakolwiek prośba o dosłanie dokumentów lub o wyjaśnienie niejasnych dla urzędników informacji.

W jaki sposób można otrzymać zwrot podatku?

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji podatkowej, kwota zwrotu jest przekazywana na wskazane przez Państwa konto bankowe. Dzięki temu zwrot podatku, szybko ni sprawnie znajdzie się na Państwa rachunku bankowym.

Czym jest dokument Loonfiche?

Loonfiche to podstawowy dokument, który uprawnia do starania się o zwrot podatku z Belgii. Jest to nic innego jak belgijska karta podatkowa. Otrzymują ją Państwo od każdego pracodawcy, u którego podejmowali Państwo zatrudnienie. W przypadku kilku miejsc zatrudnienia w ciągu rozliczanego roku podatkowego należy do wniosku załączyć tyle kart podatkowych, ilu było pracodawców. Dokument ten zawiera szczegółowe informacje o dochodach, jakie otrzymywali Państwo u danego pracodawcy, a także informacje o podatkach, które zostały odprowadzone do poszczególnych urzędów z tytułu podejmowania zatrudnienia w Belgii.

Czym jest dokument Loonbrieft?

Dokument ten jest odpowiednikiem polskiego paska płacowego. Wyszczególnione są na nim m,in. przychody uzyskane u pracodawcy w Belgii, zapłacony do urzędu podatek, ubezpieczenie oraz ew. potrącenia. Chcąc uzyskać zwrot podatku z Belgii, można dokonać za pomocą pasków płacowych, ale tylko w momencie, kiedy są Państwo w posiadaniu wszystkich pasków płacowych.

Ile wynosi prowizja za rozliczenie podatkowe z Belgii?

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam w sposób optymalny ustalić prowizję za wykonanie usługi, która byłaby adekwatna do ilości czasu, zaangażowania i pracy jaki należy włożyć w to, aby odzyskać dla Państwa podatek. Dzięki temu możemy poszczycić się tym, że nasza prowizja jest jedną z najniższych na rynku. Więcej szczegółów na ten temat znajdą Państwo w zakładce Prowizje.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat rozliczeń podatkowych z Belgii, uprzejmie prosimy o kontakt z naszym biurem.