Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Belgii - procedura


Składając wniosek podatkowy należy pamiętać, że aby został on zaakceptowany przez urząd w Belgii, to musi on być poprawnie wypełniony. Dlatego też zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami szczegółowymi. Dowiedzą się Państwo jak należy rozpocząć całą procedurę oraz czego mogą Państwo oczekiwać ze strony naszego biura w trakcie trwania całego rozliczenia.

Chcielibyśmy zapewnić Państwa, że dokładamy wszelkich starań, aby Państwa rozliczenie i zwrot podatku były przeprowadzone w sposób rzetelny i profesjonalny. Państwa wnioski są przez nas traktowane indywidualnie i każdy z nich jest osobno analizowany, weryfikowany i monitorowany, aż do momentu uzyskania w pełni satysfakcjonującej Państwa decyzji podatkowej z belgijskiego urzędu.
Proponując Państwu usługę rozliczeń belgijskich zdawaliśmy sobie sprawę, że aby jak najlepiej przeprowadzić całą procedurę, musimy ją maksymalnie uprościć. Stąd też poniżej przedstawiliśmy w kilku krokach co należy zrobić, aby móc trzymać zwrot podatku.

1. Kontakt z naszym biurem podatkowym – rozpoczęcie procedury

Najważniejszym elementem, który pozwoli nam rozpocząć cała procedurę podatkową jest Państwa kontakt z nami. Dlatego też uruchomiliśmy kilka kanałów komunikacji, aby mogli Państwo w najdogodniejszy dla siebie sposób i w najbardziej odpowiednim czasie podjąć kontakt z naszym biurem. Tymi kanałami komunikacji są:

  • formularz kontaktowy online – znajduje się on po prawej stronie naszego serwisu internetowego
  • poczta elektroniczna – wystarczy napisać do nas e-mail na adres: info@zwrotpodatkow.pl
  • telefon kontaktowy – dzwoniąc na numer +48 (32) 294 92 63 lub +48 602 370 506
  • bezpośrednia wizyta w naszym biurze – dzięki temu będą Państwo mogli na miejscu uzyskać niezbędne informacje oraz złożyć odpowiednie dokumenty, pozwalające rozliczyć się z belgijskim fiskusem

2. Kompletowanie dokumentów potrzebnych do rozliczenia

Część dokumentów, jakie wymagane są przy złożeniu wniosku mogą Państwo otrzymać w naszym biurze, pobrać je z naszej strony internetowej lub możemy je do Państwa przesłać za pośrednictwem poczty polskiej lub wersji elektronicznej za pomocą poczty e-mail. W przypadku dokumentów elektronicznych konieczne będzie ich wydrukowanie. Resztę dokumentów jakie wymagane są we wniosku otrzymywali Państwo pracując legalnie na terytorium Belgii.

Uwaga! Prosimy, aby zapoznali się Państwo dokładnie z działem Dokumenty, gdzie szczegółowo zostały opisane wszystkie potrzebne przy rozliczeniu formularze i druki. Braki w dokumentacji mogą spowodować, że czas belgijskiego rozliczenia znacząco się wydłuży lub wniosek zostanie odrzucony.

3. Przesłanie dokumentów do naszego biura

Po skompletowaniu dokumentacji prosimy, aby przesłali ją Państwo do nas listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres:

“Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie

z dopiskiem “Zwrot podatku Belgia”

Uwaga! Prosimy o nieprzesyłanie dokumentów listami zwykłymi (ekonomicznymi). Nasze biuro nie odpowiada za ewentualne problemy związane z dostarczeniem przesyłki, a także za stan dokumentów, które Państwo przesyłają. Dla bezpieczeństwa prosimy przed ich spakowaniem, wykonać kserokopie wszystkich oryginalnych dokumentów.

4. Złożenie wniosku w belgijskim urzędzie

Po otrzymaniu od Państwa kompletu dokumentów poddajemy je dogłębnej analizie, aby zweryfikować ich poprawność. Kiedy dokumenty zostaną zatwierdzone, wówczas w Państwa imieniu składamy je w odpowiednim urzędzie w Belgii i oczekujemy na pozytywną decyzję podatkową. W przypadku nieścisłości lub pytań ze strony belgijskich urzędników składamy w Państwa imieniu odpowiednie wyjaśnienia.

Czas oczekiwania na decyzję podatkową uzależniony jest od belgijskiego urzędu. Szacunkowy czas oczekiwania na decyzję wynosi od 4 do 8 miesięcy – w przypadku, kiedy urząd nie ma żadnych zastrzeżeń co do dostarczonych dokumentów. W przeciwnym wypadku czas oczekiwania może się wydłużyć.

Zwrot podatku z Belgii jest możliwy w przypadku, gdy Państwa dochód uzyskany w tym kraju w danym roku podatkowym stanowi co najmniej 75% wszystkich rocznych dochodów. Przy spełnieniu tego warunku możliwe jest również zastosowanie ulg podatkowych.

5. Przekazanie zwrotu – zakończenie procedury

Zwrot podatku z Belgii jest wypłacany po uzyskaniu pozytywnej decyzji podatkowej z belgijskiego urzędu. Pieniądze z tego tytułu mogą zostać przesłane na dowolne konto bankowe wskazane przez Państwa. Jednocześnie wraz z wypłatą pieniędzy kończy się cała procedura podatkowa.