Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Danii


Polacy, którzy przebywają w Danii mają możliwość korzystania z różnych form wsparcia finansowego. Legalne zatrudnienie pozwala ubiegać się o zwrot podatku z Danii. Aby było to możliwe należy spełnić odpowiednie warunki i złożyć specjalnie przygotowany do tego celu wniosek. Niezbędne informacje na ten temat znajdą Państwo w poszczególnych działach na naszej stronie www.

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Danii?

Jeżeli chcą Państwo starać się o zwrot podatku z Danii należy m.in. posiadać duński numer CPR (Personnummer), a także posiadać potwierdzenie legalnego zatrudnienia na terenie tego kraju. Bardzo ważne jest, aby pamiętali Państwo o złożeniu w terminie odpowiedniego wniosku pozwalającego rozliczyć się z duńskim urzędem. W przeciwnym wypadku mogą się Państwo narazić na konsekwencje finansowe, co w przypadku niezłożenia zeznania podatkowego może wynieść nawet 5000 DKK (około 2800 PLN). Warto pamiętać, że rozliczenie z duńskim fiskusem jest obowiązkowe.

Do kiedy należy złożyć wniosek podatkowy?

Termin składania rozliczeń podatkowych w duńskim urzędzie skarbowym upływa z dniem 1 maja lub 1 lipca. Dokładny termin złożenia wniosku mogą Państwo znaleźć na swojej deklaracji podatkowej otrzymanej z duńskiego urzędu skarbowego. Korekty zeznań podatkowych można dokonać do 3 lat wstecz.

W przypadku rozliczenia z duńskim urzędem skarbowym jest możliwość uzyskania bardzo wysokiego zwrotu podatku. Zależne jest to od kilku czynników: przede wszystkim od wysokości uzyskanych przychodów, wysokości zaliczek jakie zostały odprowadzone na poczet podatku, długości pobytu na terenie Danii oraz charakteru umowy zawartej z pracodawcą duńskim.

Jeżeli chcieliby Państwo rozliczyć się z duńskim urzędem skarbowym, to zachęcamy do skorzystania z usług naszego biura. Dzięki temu mają Państwo pewność, że przygotowany wniosek na pewno będzie poprawny, a wszystkie formalności wykonamy za Państwa.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą. Wystarczy napisać, zadzwonić lub przyjść do nas osobiście. Zapraszamy i zachęcamy do rozliczania się za pośrednictwem naszego biura podatkowego.

Zwrot podatku z Danii - najczęstsze pytania

zwrot podatku z Danii

W ostatnim czasie dostajemy bardzo wiele pytań od Państwa w związku z rozliczeniami duńskimi. Dlatego też postanowiliśmy zebrać wszystkie pytania wraz z odpowiedziami i zamieścić je w tym dziale. Mamy nadzieję, że dzięki temu znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania, co pozwoli lepiej rozpocząć procedurę odzyskiwania podatku z Danii.

Czy rozliczenie z duńskim fiskusem jest obowiązkowe?

Tak, rozliczenie jest obowiązkowe. Należy pamiętać, że w przypadku nierozliczenia się duńskim urzędem skarbowym grozi odpowiedzialność karna. Kary za nierozliczenie się z urzędem sięgają nawet 5000 DKK, czyli około 2 800 PLN.

Do kiedy muszę złożyć zeznanie podatkowe?

Czas na złożenie zeznania podatkowego upływa z dniem 1 maja lub 1 lipca roku następującego po zakończeniu pracy – w zależności od terminu narzuconego podatnikowi przez urząd. O dokładnym terminie złożenia zeznania podatkowego decyduje urząd skarbowy w Danii. Termin ten jest podawany na deklaracji podatkowej, którą otrzymują Państwo z duńskiego urzędu.

Czy można rozliczyć się z urzędem on-line?

zwrot podatku Dania

W przypadku posiadania TastSelv-Kode podatnik może dokonać rozliczenia z urzędem drogą elektroniczną. Kod ten w ramach rozliczenia podatkowego zamówią dla Państwa bezpłatnie pracownicy naszego biura.

W jaki sposób otrzymam zwrot podatku z Danii?

W wyniku zmian wprowadzonych od 2012 roku informujemy, iż przekazanie zwrotu podatku przez duński urząd skarbowy następować będzie tylko i wyłącznie na rachunki bankowe zarejestrowane w NemKonto. Nasze biuro w ramach usługi zwrotu podatku dokonuje rejestracji konto bankowych w NemKonto.

Ile lat wstecz mogę rozliczyć się z duńskim urzędem skarbowym?

Obowiązek złożenia zeznania podatkowego istnieje corocznie w przypadku podejmowania legalnego zatrudnienia.
Korekty zeznań podatkowych mogę być złożone w urzędzie do 3 lat wstecz.

Czy jest możliwość zwiększenia kwoty odzyskanego podatku?

Sposobem na podwyższenie kwoty zwrotu jest skorzystanie z różnego rodzaju ulg podatkowych. Wiąże się to z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów, nie mniej jednak czasem warto poświęcić trochę czasu, aby móc uzyskać większe korzyści z tytułu odzyskanego podatku. Więcej na temat odliczeń podatkowych można znaleźć w dziale Ulgi podatkowe oraz Dokumenty.

Ile wynosi prowizja od zrealizowania całej procedury rozliczenia duńskiego podatku?

Wszelkie informacje dotyczące prowizji za dokonanie duńskiego rozliczenia podatkowego znajdą Państwo w zakładce Prowizje.

Jeżeli wśród zamieszczonych pytań i odpowiedzi nie znaleźli Państwo interesujących informacji dla siebie, bardzo serdecznie prosimy o kontakt z naszym biurem podatkowym.