Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rejestracja konta bankowego w NEMkonto


Rejestracja konta bankowego w duńskim NEMkonto

Każdy, kto pracował w Danii ma szansę ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku. Dzięki temu Państwa budżet mogą zasilić dodatkowe środki finansowe przesłane z tamtejszego urzędu SKAT. Do tej pory każdy z Państwa mógł samodzielnie wybrać w jaki sposób chce otrzymać pieniądze z Danii. W ostatnim czasie zmieniły się przepisy, które jasno określają, że zwrot podatku z Danii może zostać przesłany przez SKAT TYLKO I WYŁĄCZNIE na rachunek bankowy, który jest zarejestrowany w tamtejszym systemie NemKonto.

Polacy, którzy pracowali w Danii, a nie posiadają jeszcze konta bankowego w tym kraju, powinny zarejestrować swój numer rachunku w tamtejszym urzędzie. Nieposiadanie prywatnego konta bankowego w systemie spowoduje, że wypłaty pieniędzy z tytułu zwrotu podatku zostaną wstrzymane. Dotychczas można było wnioskować o rozliczenie podatku i przesłanie pieniędzy w formie czeków. Obecnie nie ma już takiej możliwości.

NemKonto to standardowy rachunek bankowy, jaki powinien posiadać każdy kto przebywa i pracuje na terenie Danii. Numer rachunku wykorzystywany jest przez różne instytucje państwowe, które mogą przelać nam środki pieniężne z tytułu rozliczonego podatku, zasiłku rodzinnego itp. NemKonto to część projektu związanego z digitalizacją (ucyfrowieniem) duńskiego sektora publicznego. Rejestracja rachunku bankowego w systemie jest całkowicie bezpieczna.

Co należy zrobić, aby zarejestrować rachunek bankowy w NEMkonto?

NemKonto można otworzyć w każdej placówce bankowej na terenie Danii. Najważniejszym elementem rejestracji jest wskazanie rachunku, na który urzędy państwowe będą mogły przelewać środki pieniężne. Aby rozpocząć rejestrację prywatnego rachunku bankowego w NEMkonto należy jedynie podpisać wypełniony przez nas szczegółowo odpowiedni druk, który należy przesłać listem poleconym na adres duńskiego urzędu.

Następnie czekają Państwo na list zwrotny, w którym zamieszczone zostaną informacje dotyczące sposobu aktywacji Państwa NemKonto. Procedura rejestracji i aktywacji rachunku w NEMkonto trwa ok. 20 tyg.

Jeżeli nie posiadacie Państwo jeszcze NemKonta w Danii – zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Dzięki temu zaoszczędzicie Państwo wiele czasu i możecie liczyć na wsparcie ekspertów z zakresu zagranicznych rozliczeń podatkowych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Więcej informacji na temat NemKonto, można uzyskać bezpośrednio w naszym biurze, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.