Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Austrii


Austria – zwrot podatku

Praca za granicą jest dla wielu Polaków szansą na międzynarodową karierę. Z roku na rok do Europy Zachodniej emigruje spora grupa naszych rodaków. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem wśród imigrantów cieszy się Austria. Ten niewielki kraj oferuje naszym rodakom ciekawe oferty pracy, wynagrodzenie na bardzo wysokim poziomie, a także co istotne, po zakończeniu pracy można ubiegać się o zwrot podatku z Austrii.

Chcąc złożyć wniosek podatkowy w austriackim urzędzie trzeba pamiętać, że niezbędne są w tym celu dokumenty, które poświadczą legalność naszego zatrudnienia na terenie Austrii. Do najważniejszych dokumentów zalicza się między innymi Lohnzettel. Informacje dotyczące pozostałych istotnych druków, które będą nam potrzebne do rozliczenia się z austriackim fiskusem, mogą Państwo odnaleźć w zakładce „Dokumenty”.

Korzystając z usług naszego biura mają Państwo pewność, że deklaracja podatkowa, pozwalająca starać się o zwrot podatku z Austrii, będzie rzetelnie przygotowana. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby Państwa zeznanie podatkowe zostało pozytywnie rozpatrzone przez austriackich urzędników. Czas oczekiwania na decyzję urzędu skarbowego w przypadku posiadania numeru ubezpieczeniowego oraz zameldowania na terenie Austrii wynosi od 3 do 6 miesięcy.

Zwrot podatku z Austrii – od czego jest uzależniony?

Zwrot podatku z Austrii uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od długości pobytu za granicą, ilości przepracowanych dni i wysokość wynagrodzenia jakie otrzymywaliśmy podejmując zatrudnienie w Austrii. Aby lepiej określić szansę na odzyskanie pieniędzy z zagranicy, przed każdym przekazaniem dokumentacji do austriackiego urzędu skarbowego nasi eksperci szacują wysokość zwrotu, o jaką można się ubiegać przed zagranicznym urzędem. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy warto składać wniosek podatkowy do urzędu w Austrii i ile szacunkowo możemy otrzymać z tego tytułu pieniędzy.

Już dziś zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy o rzetelności, terminowości i staranności w wypełnianiu wniosku podatkowego. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście.

Jak odzyskać podatek z Austrii - najczęstsze pytania

zwrot podatku z Austrii

Staramy się sprostać oczekiwaniom stawianym przez naszych Klientów. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć specjalny zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania, który pozwoli rozwiązać wiele niejasności. Mamy nadzieję, iż pozwoli to Państwu lepiej zrozumieć całą procedurę odzyskiwania podatku z Austrii.

 Za jaki okres można otrzymać zwrot podatku?

O zwrot podatku z Austrii można ubiegać się do 5 lat wstecz.

Co to jest Lohnzettel?

Lohnzettel jest austriacką karta podatkową (odpowiednikiem polskiego PIT -11). Stanowi on między innymi potwierdzenie uzyskanych dochodów oraz zapłaconego podatku z terenu Austrii. Druk ten powinien zostać wydany pracownikowi przez pracodawcę po zakończeniu zatrudnienia, w nowym roku podatkowym.

Ile wynosi czas oczekiwania na zwrot podatku z Austrii

Urząd w Austrii ma 3-6 miesięcy na rozpatrzenie przekazanego wniosku.

Co to jest Steuer-Nummer?

zwrot podatku Austria

Steuer-Nummer to austriacki numer identyfikacji podatkowej. Znajduje się on na Lohnzettel lub paskach płacowych wydanych przez austriacki zakład pracy .

Jakie dokumenty należy posiadać, aby móc się rozliczyć?

W zależności od rodzaju rozliczenia należy przedłożyć stosowne dokumenty wraz z wypełnionymi formularzami i dołączonymi kserokopiami dokumentów rozliczeniowych. Niezbędne informacje uzyskają Państwo w dziale Dokumenty.

W jaki sposób zostanie przekazany zwrot podatku?

Zwrot podatku zostanie przekazany na wskazany przez Państwa rachunek bankowy założony w banku polskim lub zagranicznym.

pokaż podstrony