Zadzwoń lub napisz

+48 602 370 506 +48 32 294 92 63 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Anglii


Wielka Brytania – zwrot podatku 

Legalna praca na terenie Anglii, Irlandii Północnej, Walii lub Szkocji to szansa dla wielu Polaków, aby móc uzyskać zwrot podatku z Anglii. Przebywając na terenie Wielkiej Brytanii mamy możliwość podejmowania zatrudnienia, a także korzystania z wielu świadczeń dodatkowych. Dzięki temu praca w Zjednoczonym Królestwie jest bardzo opłacalna.

Zwrot podatku z Anglii – kto się może ubiegać ?

W myśl przepisów prawa dotyczących unikania podwójnego opodatkowania, o zwrot podatku z Anglii może ubiegać się każdy legalnie zatrudniony na Wyspach Polak. Wniosek można składać nawet do czterech lat wstecz od momentu zakończenia pracy w Wielkiej Brytanii. Stąd też warto pomyśleć już teraz, aby rozliczyć się z brytyjskim fiskusem i odzyskać należne pieniądze.

Co jest potrzebne do rozliczenia podatkowego w UK?

Chcąc złożyć zeznanie podatkowe w HM Revenue & Customs (brytyjski urząd skarbowy) należy pamiętać o niezbędnych dokumentach poświadczających nasze legalne zatrudnienie na terenie Wielkiej Brytanii. Najważniejsze są dokumenty jakie otrzymuje się od pracodawcy oraz z brytyjskich urzędów. Są to między innymi P45, P60, Statement of Earnings, Payslipy. Więcej na ten temat można przeczytać z zakładce Dokumenty.

Korzystając z naszych usług mają Państwo pewność, że wniosek złożony w urzędzie na pewno będzie poprawnie przygotowany.

Rozliczenie podatku w Wielkiej Brytanii

Starając się o zwrot podatku z Anglii należy pamiętać o tym, że urzędnicy brytyjscy mają określony czas na rozpatrzenie Państwa wniosku i podjęcie decyzji o przyznaniu lub też nie zwrotu podatku. W przypadku negatywnej decyzji z HMRC przygotowujemy odpowiednie dokumenty, które pozwolą ponownie ubiegać się o zwrot należnych Państwu pieniędzy. Podobnie jest w przypadku, kiedy nie otrzymujemy z urzędu żadnych informacji na temat Państwa rozliczenia. Wówczas przesyłamy odpowiednie ponaglenia, składamy w Państwa imieniu interwencje, które pozwalają przyspieszyć procedurę rozliczeniową.

Więcej informacji na temat procedury, opłat itp. znajdą Państwo w poszczególnych działach na naszej stronie. Zachęcamy do ich przeczytania, a w razie pytań lub niejasności służymy pomocą.

pokaż podstrony