Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Anglii - procedura


Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii – procedura

Każdy kto chciałby rozliczyć swoje podatki za pracę na Wyspach Brytyjskich powinien spełniać odpowiednie wymagania i mieć niezbędne dokumenty poświadczające legalność zatrudnienia na terenie UK.

Warto pamiętać, że rok podatkowy w UK trwa od 6 kwietnia bieżącego roku do 5 kwietnia roku następnego. Rozliczenie podatkowe można złożyć osobiście lub za pośrednictwem naszego biura.

Procedura rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii została przez nas bardzo mocno uproszczona. Wszystko po to, aby mogli Państwo dokładnie zrozumieć proces odzyskiwania należnego podatku i nie mieli problemu z przygotowaniem wniosku. Chcąc otrzymać zwrot podatku z Anglii prosimy o zapoznanie się z poniższą procedurą i postępowanie według zamieszczonych w niej wskazań.

1. Kontakt z naszym biurem

Mogą Państwo wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób kontaktu:

  • poprzez formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie – należy wybrać kraj rozliczenia i podać swoje dane. Wówczas nasi konsultanci skontaktują się z Państwem w zaznaczonym w formularzu terminie;
  • dzwoniąc pod numery telefonu +48 32 294 92 63 lub +48 602 370 506;
  • pisząc mail na adres: info@zwrotpodatkow.pl
  • zgłaszając się bezpośrednio w naszym biurze – w takim wypadku wszystkie możliwe formalności zostaną załatwione na miejscu

2. Kompletowanie dokumentacji

Po kontakcie z nami otrzymają Państwo komplet dokumentów, który jest niezbędny przy składaniu wniosku o zwrot podatku z UK. Formularze możemy przesłać do Państwa pocztą lub e-mailem (należy je wówczas samemu wydrukować). Informacje o wymaganych przy rozliczeniu dokumentach znajdą Państwo w dziale Dokumenty.

3. Przesłanie pełnej dokumentacji

Po skompletowaniu i wypełnieniu wszystkich dokumentów należy je niezwłocznie przesłać listem poleconym na adres naszego biura, który widnieje poniżej:

“Jubira” F.H.U. ul. Sienkiewicza 25b/1 41-200 Sosnowiec woj. śląskie z dopiskiem “Zwrot podatku UK”

Uwaga! Prosimy o nieprzesyłanie dokumentów listem zwykłym. Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za działania osób trzecich (w tym wypadku za pracę doręczyciela). W przypadku zagubienia przesyłki lub jej zniszczenia mogą Państwo pozbawić się szansy na uzyskanie zwrotu podatku, a także stracić bardzo ważne dokumenty. Zachęcamy do tworzenia kserokopii wszystkich dokumentów, zanim zostaną one przesłane do naszego biura.

4. Kalkulacja zwrotu

Po otrzymaniu przez nas pełnej dokumentacji, przed przesłaniem jej do brytyjskiego urzędu, dokonujemy wstępnej kalkulacji zwrotu podatku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasi konsultanci udzielą wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania. Dzięki temu będą Państwo mogli poznać szacunkową kwotę zwrotu wypłaconą przez brytyjski urząd.

5. Rozpoczęcie procedury zwrotu

Przygotowany przez nas wniosek wraz z Państwa dokumentami przesyłamy do odpowiedniego urzędu w Wielkiej Brytanii. Cała procedura trwa minimum 3 miesiące, stąd też należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na informacje z brytyjskiego urzędu. W przypadku braku decyzji podatkowej/zwrotu po upływie 3 miesięcy, podejmujemy interwencje mające na celu przyśpieszenie procedury zwrotu podatku. Dokładamy wszelkich starań, by zwroty podatków były przekazywane Państwu jak najszybciej. Podchodzimy indywidualnie do każdego rozliczenia i przeprowadzamy je od samego początku aż do samego końca.

6. Przekazanie kwoty otrzymanego zwrotu

Otrzymany zwrot podatku, po potrąceniu prowizji za wykonanie przez nas usługi zostaje przekazany w najdogodniejszy dla Państwa sposób (przelew na rachunek złotówkowy / walutowy lub przekazem pocztowym).