Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Danii - procedura


Wnioskując o zwrot podatku warto zapamiętać, że czas w jakim można go uzyskać wynosi 3 lata i 4 miesiące.

Chcąc pomóc Państwu w uzyskaniu zwrotu podatku z Danii, postanowiliśmy uprościć całą procedurę rozliczeniową do niezbędnego minimum. Dzięki temu z naszą pomocą będą mogli Państwo szybko i bez większych problemów złożyć kompletny wniosek w naszym biurze. W celu zdobycia większej ilości informacji na temat postępowania umożliwiającego odzyskanie podatku z Danii, prosimy Państwa o szczegółowe zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Zdajemy sobie sprawę, że rozliczenia za pracę w Danii nie należą do najłatwiejszych. Dlatego postanowiliśmy skrócić procedurę odzyskiwania podatku z Danii do niezbędnego minimum. Dzięki temu każdy z Państwa będzie mógł w prosty sposób złożyć za naszym pośrednictwem zeznanie podatkowe. Aby przybliżyć Państwu całą procedurę duńskiego rozliczenia, postanowiliśmy przedstawić ją w kilku krokach.

1. Kontaktują się Państwo z nami

Aby rozpocząć procedurę rozliczeniową wystarczy, że wybiorą Państwo dogodny dla siebie sposób kontaktu z nami:

  • adres e-mail (poczta elektroniczna): info@zwrotpodatkow.pl
  • telefon kontaktowy: +48 (32) 294 92 63 oraz +48 602 370 506
  • bezpośrednia wizyta w naszym biurze podatkowym

W ten sposób mogą Państwo uzyskać także niezbędne informacje dotyczące duńskiego rozliczenia podatkowego oraz rozliczeń z innych krajów Europy. Nasi konsultanci czekają na Państwa.

2. Kompletują Państwo niezbędną dokumentację

Wniosek podatkowy musi zawierać pełną dokumentację, która potwierdzi Państwa pobyt w Danii, a także legalność podejmowanego zatrudnienia na terenie tego kraju. Część z dokumentów, które należy wypełnić i podpisać mogą Państwo otrzymać z naszego biura. Możemy przesłać je do Państwa listownie lub drogą elektroniczną. Więcej informacji związanych z kompletowaniem dokumentacji i wypełnianiem poszczególnych formularzy znajdą Państwo w dziale Dokumenty.

3. Przesyłają Państwo wszystkie dokumenty do naszego biura

Kiedy już uda się Państwu skompletować cały wniosek zgodnie z wytycznymi przedstawionymi w dziale Dokumenty, wówczas prosimy, aby przesłali je Państwo do nas listem poleconym na adres:

“Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie

z dopiskiem “Zwrot podatku Dania”

Uwaga! Bardzo serdecznie prosimy, aby przed przesłaniem do nas jakichkolwiek dokumentów stworzyli Państwo ich kopie. Nasze biuro nie odpowiada za uchybienia w doręczeniu przesyłki przez pocztę polską lub kuriera. Dlatego też tak ważnym jest, by oryginalne dokumenty były przesyłane listem poleconym lub za pośrednictwem kuriera, a nie jako list ekonomiczny.

4. Po przeanalizowaniu dokumentów wykonujemy dla Państwa wstępną kalkulację zwrotu

Kalkulacja zwrotu to nic innego jak wstępne oszacowanie wysokości podatku, jaki mogą Państwo odzyskać za naszym pośrednictwem. Nasi specjaliści na podstawie posiadanych informacji mogą wyliczyć przybliżoną kwotę jaką jesteśmy w stanie odzyskać w Państwa imieniu z duńskiego urzędu podatkowego. Kwota ta jest tylko szacunkowym wyliczeniem, które może odbiegać od tego co zostanie wyliczone przez urzędników z Danii. Stąd też kalkulację wstępną należy traktować tylko i wyłącznie informacyjnie.

5. W Państwa imieniu przekazujemy dokumenty do odpowiedniego urzędu w Danii

Po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów oraz skalkulowaniu kwoty zwrotu podatku, sporządzamy w Państwa imieniu wniosek dotyczący rozliczenia podatkowego i składamy go w odpowiednim duńskim urzędzie. W przypadku pytań ze strony urzędu duńskiego lub negatywnej decyzji podatkowej składamy w Państwa imieniu stosowne odwołanie do momentu uzyskania zwrotu podatku.

6. Przekazanie zwrotu podatku z Danii

Jeżeli decyzja urzędu będzie pozytywna i zostanie Państwu przyznany zwrot podatku, wówczas zostanie on przekazany do NemKonto. Rejestracja konta bankowego w Nem jest obowiązkowa. Wskazany rachunek bankowy, który został stworzony przez pracodawcę lub podatnika może być założony w polskim lub zagranicznym banku. Opłata za dokonanie rejestracji rachunku w Nem jest wliczona w koszt rozliczenia. Więcej na temat prowizji znajdą Państwo w dziale Opłaty.

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zwrotu podatku z Danii i całej procedury rozliczeniowej, prosimy o kontakt z naszym biurem.