Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zasiłek w Norwegii - pomoc


Zasiłek w Norwegii - najczęstsze pytania

Pytania jakie zadają nam nasi Klienci zachęciły nas do stworzenia działu Pomoc, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najczęściej nurtujące Państwa zagadnienia. Istotne informacje zawarte w jednym dziale stanowią swoiste kompendium wiedzy dotyczącej zasiłku rodzinnego/opiekuńczego z Norwegii.

Otrzymując od Państwa coraz więcej pytań na temat świadczeń rodzinnych z Norwegii, postanowiliśmy stworzyć zbiór najistotniejszych informacji, które mamy nadzieję pomogą Państwu lepiej zapoznać się z całą procedurą wnioskowania. Forma pytań i odpowiedzi wydaje nam się najbardziej odpowiednią, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Nie warto zwlekać z wnioskowaniem o przyznanie świadczeń rodzinnych z Norwegii. Zachęcamy Państwa do składania wniosków za pośrednictwem naszego biura. Gwarantujemy usługi najwyższej jakości.

Czym jest zasiłek rodzinny z Norwegii?

Zasiłek rodzinny z Norwegii, to świadczenie finansowe na dziecko wypłacane przez NAV, mające na celu pomoc w zapewnieniu dziecku odpowiednich warunków do rozwoju i życia.

Kto może ubiegać się o zasiłek rodzinny z Norwegii?

O zasiłek może wnioskować każdy, kto pracuje w Norwegii i wychowuje dziecko lub dzieci w wieku nie przekraczającym 18 lat. Dodatkowe wytyczne dotyczące odzyskania świadczenia znajdziecie Państwo w dziale Procedury.

Kiedy można składać wniosek o przyznanie zasiłku rodzinnego?

Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, które wychowują dziecko i pracują na terenie tego kraju co najmniej 6 miesięcy (lub 6 m-cy łącznie w przypadku przerywanych okresów zatrudnienia w jednym roku podatkowym). Jest on przyznawany na dziecko, które przekroczyło pierwszy miesiąc życia, ale nie ukończyło jeszcze 18 lat (włącznie). O zasiłek rodzinny w Norwegii może się starać także osoba samotnie wychowująca dziecko lub dzieci. Przy spełnieniu odpowiednich warunków w takim przypadku kwota wypłaconego zasiłku może być powiększona o dodatkową pulę pieniędzy. Kobiety, które urodzą swoje potomstwo w Norwegii mają niejako automatycznie zapewnione otrzymanie zasiłku. Wystarczy tylko rejestracja w urzędzie meldunkowym w Norwegii.

Czy istnieje możliwość wnioskowania o zasiłek rodzinny i opiekuńczy za lata poprzednie?

Oczywiście istnieje taka możliwość. O zasiłek rodzinny z Norwegii można ubiegać się nawet do 3 lat wstecz a o zasiłek opiekuńczy do 3 miesięcy wstecz.

W jaki sposób będzie wypłacany zasiłek rodzinny na dziecko?

W przypadku wydania decyzji o przyznanie zasiłku za lata wcześniejsze, można spodziewać się wyrównania finansowego, które będzie przesłane na konto bankowe zarejestrowane przy wypełnieniu pierwszego wniosku rejestracyjnego. W przypadku zasiłku za okres bieżący, jest ono przelewane na Państwa konto bankowe pod koniec każdego miesiąca.

Co zrobić aby rozpocząć staranie o zasiłek na dziecko?

Wystarczy, że skontaktują się Państwo z naszym biurem, a nasi konsultanci dokładnie Państwu wyjaśnią co należy zrobić, aby uzyskać zasiłek rodzinny. Zachęcamy także do odwiedzenia działu Procedury, gdzie szczegółowo został opisany cały proces ubiegania się o zasiłek.

Jakie dokumenty będą potrzebne, aby uzyskać zasiłek rodzinny z Norwegii?

W przypadku składania wniosku w norweskim urzędzie trzeba pamiętać, aby zamieścić wszystkie wymagane przez urząd dokumenty. Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo w dziale Dokumenty. Pełny wniosek pozwoli na szybsze uzyskanie zasiłku rodzinnego.

Czy kwota zasiłku jest odgórnie ustalona?

Kwota zasiłku rodzinnego z Norwegii wynosi 970 NOK miesięcznie na jedno dziecko. Kwota ta jest wypłacana w miesięcznych transzach. W szczególnych przypadkach kwota ta może ulec zmianie. W przypadku zasiłku opiekuńczego, czyli przyznawanego na najmłodsze dzieci kwota zasiłku kształtuje się następująco:

  • na dzieci od 13 do 23 miesięcy: 6000 NOK miesięcznie

Ile wynosi prowizja za uzyskanie zasiłku rodzinnego z Norwegii?

Kwota prowizji jest składową bardzo wielu czynników. Składają się na nią czynności finansowo-podatkowe jakie musimy podjąć, aby umożliwić Państwu uzyskanie świadczenie. Kwota ta jest jedną z najniższych w kraju. Więcej na ten temat można przeczytać w dziale Prowizje.

Gdyby mieli Państwo pytania lub wątpliwości w związku z zasiłkiem rodzinnym z Norwegii, to prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem. Postaramy się udzielić Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące zasiłku na dziecko.