Zadzwoń lub napisz

+48 602 370 506 +48 32 294 92 63 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Austrii


Austria – zwrot podatku

Praca za granicą jest dla wielu Polaków szansą na międzynarodową karierę. Z roku na rok do Europy Zachodniej emigruje spora grupa naszych rodaków. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem wśród imigrantów cieszy się Austria. Ten niewielki kraj oferuje naszym rodakom ciekawe oferty pracy, wynagrodzenie na bardzo wysokim poziomie, a także co istotne, po zakończeniu pracy można ubiegać się o zwrot podatku z Austrii.

Chcąc złożyć wniosek podatkowy w austriackim urzędzie trzeba pamiętać, że niezbędne są w tym celu dokumenty, które poświadczą legalność naszego zatrudnienia na terenie Austrii. Do najważniejszych dokumentów zalicza się między innymi Lohnzettel. Informacje dotyczące pozostałych istotnych druków, które będą nam potrzebne do rozliczenia się z austriackim fiskusem, mogą Państwo odnaleźć w zakładce „Dokumenty”.

Korzystając z usług naszego biura mają Państwo pewność, że deklaracja podatkowa, pozwalająca starać się o zwrot podatku z Austrii, będzie rzetelnie przygotowana. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby Państwa zeznanie podatkowe zostało pozytywnie rozpatrzone przez austriackich urzędników. Czas oczekiwania na decyzję urzędu skarbowego w przypadku posiadania numeru ubezpieczeniowego oraz zameldowania na terenie Austrii wynosi od 3 do 6 miesięcy.

Zwrot podatku z Austrii – od czego jest uzależniony?

Zwrot podatku z Austrii uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od długości pobytu za granicą, ilości przepracowanych dni i wysokość wynagrodzenia jakie otrzymywaliśmy podejmując zatrudnienie w Austrii. Aby lepiej określić szansę na odzyskanie pieniędzy z zagranicy, przed każdym przekazaniem dokumentacji do austriackiego urzędu skarbowego nasi eksperci szacują wysokość zwrotu, o jaką można się ubiegać przed zagranicznym urzędem. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy warto składać wniosek podatkowy do urzędu w Austrii i ile szacunkowo możemy otrzymać z tego tytułu pieniędzy.

Już dziś zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy o rzetelności, terminowości i staranności w wypełnianiu wniosku podatkowego. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście.

pokaż podstrony