Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Austrii - procedura


Jak wygląda procedura zwrotu podatku za pracę w Austrii?

Osoby pracujące w Austrii często nie wiedzą o możliwości starania się o zwrot podatku, jak również nie znają procedury z tym związanych. Dlatego też chcielibyśmy pomóc Państwu w jego odzyskaniu. Z myślą o pracownikach powracających z zagranicy przygotowaliśmy ofertę, która w prosty sposób pozwoli odzyskać podatek z Austrii.

Warto zaznaczyć, iż czas oczekiwania na należne pieniądze z Austrii wynosi zwykle od 3 do 6 miesięcy. Każdy otrzymany od Państwa wniosek traktowany jest przez nas indywidualnie, aby jak najlepiej przeprowadzić Państwa rozliczenie za pracę w Austrii.

Jeśli zdecydowali się Państwo na skorzystanie z usług naszej firmy to zachęcamy do złożenia odpowiedniego wniosku. Postępując według poniższych wytycznych, będą mieli Państwo pewność, iż nic nie zostanie pominięte, a cała procedura przebiegnie bez żadnych komplikacji. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż o zwrot podatku z Austrii mogą ubiegać się osoby, które legalnie pracowały na terenie Austrii i posiadają odpowiednie dokumenty potwierdzające zatrudnienie na terenie tego kraju. Chcąc rozliczyć podatek z Austrii prosimy, aby postępowali Państwo według następujących kroków:

1. Kontaktują się Państwo z naszym biurem podatkowym

Aby ułatwić kontakt z nami, udostępniliśmy Państwu 4 kanały komunikacji. Dzięki temu czas oczekiwania na kontakt z naszej strony został zredukowany do minimum. Kontaktując się z nami mogą Państwo skorzystać z następujących możliwości:

  • formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej
  • telefon kontaktowy do naszego biura: +48 (32) 294 92 63 lub +48 602 370 506
  • elektroniczny adres e-mail: info@zwrotpodatkow.pl
  • bezpośrednia wizyta w siedzibie naszego biura

Kontakt z naszymi konsultantami może posłużyć Państwu także jako pomoc w trudnych lub niezrozumiałych sprawach dotyczących zwrotu podatku z Austrii.

2. Kompletują Państwo niezbędną dokumentację potrzebną do złożenia wniosku

Kompletowanie dokumentów to drugi, a jednocześnie najważniejszy element procedury podatkowej. Formularze, które należy złożyć w urzędzie austriackim możemy przesłać do Państwa pocztą lub poprzez elektroniczny adres pocztowy (e-mail). W przypadku dokumentów elektronicznych wymagane jest wydrukowanie ich przez Państwa. Dokumenty te można także pobrać z naszej strony internetowej. Więcej szczegółów oraz informacje o tym, jak wypełnić poszczególne formularze znajdą Państwo w dziale Dokumenty.

3. Przesyłają Państwo wypełnione i podpisane dokumenty do naszego biura

Prosimy, aby starannie zabezpieczone dokumenty przesłać do nas listem poleconym na adres:

“Jubira” F.H.U.
ul. Sienkiewicza 25b/1
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
z dopiskiem “Zwrot podatku Austria”

Uwaga! Przed przesłaniem dokumentów prosimy, aby wykonali Państwo ich kopie. Nasze biuro podatkowe nie ponosi odpowiedzialności za pracę Poczty Polskiej oraz firm kurierskich, a co za tym idzie za ewentualne niedoręczenie przesyłki lub jej uszkodzenie uniemożliwiające odzyskanie podatku z Austrii.

4. Wykonujemy dla Państwa kalkulację wysokości kwoty zwrotu podatku

Po otrzymaniu przesyłki wraz z dokumentami wymaganymi we wniosku mamy możliwość oszacowania kwoty jaką mogą Państwo otrzymać z austriackiego urzędu. Informacje te nie są wiążące dla żadnej ze stron i mają jedynie charakter informacyjny.

5. Dostarczamy w Państwa imieniu wniosek do austriackiego urzędu podatkowego

Kompletną dokumentację, niezbędną w celu ubiegania się o zwrot podatku z Austrii, wraz z wypełnionymi formularzami przekazujemy w Państwa imieniu do odpowiedniej placówki urzędowej w Austrii. Od tego momentu należy oczekiwać na decyzję podatkową, której wydanie może trwać od 3 do 6 miesięcy. Czas ten jest orientacyjny, gdyż wszelkie niejasności ze strony urzędu mogą spowodować wydłużenie czasu oczekiwania na decyzję.

6. Przekazujemy Państwu zwrot podatku z Austrii

Austriacki urząd wydający decyzje podatkowe przekazuje kwotę przyznanego zwrotu na konto naszego partnera biznesowego w Austrii. Następnie kwota ta zostaje pomniejszona o prowizję za wykonanie usługi i przekazana na wskazane przez Państwo konto bankowe.

W przypadku niejasności w procedurze odzyskiwania podatku z Austrii, prosimy Państwa o kontakt.