Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Irlandii


Legalne zatrudnienie w Irlandii oznacza dla wielu Polaków szansę na zwrot podatku. Wysokość nadpłaty z urzędu podatkowego zależy przede wszystkim od długości naszego pobytu na Zielonej Wyspie, wysokości zarobków, jakie tam otrzymywaliśmy od pracodawcy oraz wysokości odprowadzonych do urzędu zaliczek na podatek. Warto wiedzieć, że zwrot podatku z Irlandii możliwy jest do odzyskania do czterech lat wstecz, odkąd podejmowaliśmy tam zatrudnienie, stąd duża szansa na odzyskanie należnych pieniędzy.

Praca w Irlandii – jak odzyskać podatek?

Urząd podatkowy Revenue w Irlandii sam od siebie nie dokona wypłaty podatku na nasze konto. Pierwszy krok do odzyskania należnych pieniędzy musimy wykonać sami. W tym celu powinniśmy zebrać dokumenty potwierdzające nasze zatrudnienie na Zielonej Wyspie, w tym P45 lub P60, natomiast od 2019 roku End od Year Statement. Jeśli nie mamy w posiadaniu tych dokumentów, warto zaopatrzyć się w ostatni otrzymany payslip, czyli rozliczenie wypłaty otrzymywane wraz z wynagrodzeniem. Kompletując dokumenty rozliczeniowe warto pamiętać również o wszelkich innych zaświadczeniach, czy też rachunkach jakie mamy w swoim posiadaniu. Dzięki nim możliwe jest skorzystanie z ulg i odliczeń od podatku, a co za tym idzie mogą przyczynić się one do zwiększenia zwrotu podatku z Irlandii.

Zwrot podatku z Irlandii – dowiedz się więcej

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego biura. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam bardzo dokładnie przygotować wniosek podatkowy do irlandzkiego urzędu. Jeżeli więc zależy Państwu na uzyskaniu jak najwyższego zwrotu podatku z Irlandii, warto zastanowić się już teraz nad złożeniem odpowiednich dokumentów w naszym biurze.

W razie jakichkolwiek pytań lub niejasności służymy pomocą. Więcej informacji o zwrocie podatku z Irlandii znajdą Państwo w poszczególnych działach na naszej stronie internetowej.

Zwrot podatku z Irlandii - najczęstsze pytania

zwrot podatku z Irlandii

Aby umożliwić osobom mającym wątpliwości związane ze zwrotem podatku z Irlandii przygotowaliśmy zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania. Mamy nadzieję, że będzie on przydatny osobom, które pilnie potrzebują informacji na ten temat.

Komu przysługuje zwrot podatku z Irlandii?

Zwrot podatku z Irlandii przysługuje osobom pracującym legalnie na terenie tego kraju, których pracodawca nadpłacił zaliczki na podatek dochodowy lub wartość uzyskanego wynagrodzenia nie przekroczyła kwoty wolnej od podatku przy zapłaconym do urzędu podatku. O pieniądze odprowadzone na podatek w Irlandii można starać się odzyskać nawet do czterech lat wstecz. Aby rozpocząć starania o zwrot podatku, warto na sam początek zapoznać się z działem Procedury, gdzie szczegółowo wyjaśnione zostały poszczególne etapy odzyskiwania nadpłaconego podatku.

Co to jest P60?

P60 to karta podatkowa wydawana przez zakład pracy na koniec każdego roku podatkowego. Dokument ten zawiera m.in. informacje o uzyskanym dochodzie oraz odprowadzonym podatku w ciągu całego roku podatkowego. Na podstawie P60 można starać się zwrot podatku z Irlandii.

Co to jest numer PPS?

zwrot podatku Irlandia

PPS, czyli Personal Public Service Number, to dokument, który będzie Państwu potrzebny, aby ubiegać się w Irlandii o różnego rodzaju zasiłki, benefity, opiekę medyczną, itp. Dokument ten spełnia w Irlandii funkcję podobną do polskiego NIP. Po przyjeździe do Irlandii należy w pierwszej kolejności udać się do urzędu w celu wydania tego dokumentu.

Czy muszę rozliczać się z urzędem w Irlandii?

Obowiązek podatkowy w Irlandii nabywają osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Pozostałe osoby mogą starać się o zwrot podatku nawet do 4 lat wstecz. Każdy legalnie pracujący Polak w Irlandii może otrzymać zwrot swoich pieniędzy. Wystarczy tylko złożyć odpowiednie dokumenty i uzbroić się w cierpliwość.

Czy mogę samodzielnie dokonać rozliczenia?

Tak, jest taka możliwość, ale niejednokrotnie indywidualne rozliczenia są mniej korzystne niż te przeprowadzone za pośrednictwem profesjonalnego biura podatkowego. Doświadczenie i umiejętności jakie posiada nasze biuro podatkowe pozwala nam twierdzić, że dzięki nam każdy może odzyskać swój podatek.

Ile wyniesie mój zwrot podatku z Irlandii?

Mogą Państwo zwrócić się do nas z prośbą o wykonanie kalkulacji. Dane uzyskane podczas obliczeń są tylko i wyłącznie szacunkowe. Nigdy nie należy dosłownie interpretować wyników obliczeń, gdyż urząd w Irlandii sam dokona rozliczenia i podejmie decyzję o wysokości zwrotu podatku.

W jaki sposób otrzymam należne mi pieniądze?

Zwrot podatku może zostać przekazany tylko na Państwa rachunek bankowy w walucie PLN.

W razie dodatkowych pytań związanych ze zwrotem podatku z Irlandii, prosimy o kontakt z naszym biurem poprzez dogodny dla Państwa kanał komunikacji. Nasi konsultanci dołożą wszelkich starań, aby udzielić Państwu rzetelnej odpowiedzi na każde pytanie.