Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zatrudnienie w Norwegii – ile można zarobić? Korzyści z „pracy na legalu” – cz.2

Zatrudnienie w Norwegii – ile można zarobić? Korzyści z „pracy na legalu” – cz.2

Warto wiedzieć, że w sytuacji, w której opuszczasz Norwegię i wracasz do naszej ojczyzny powinieneś rozważyć staranie się o odzyskanie nadpłaconego podatku. Jeżeli podejmowałeś przez pewien okres czasu zatrudnienie u norweskiego pracodawcy, który opłacał za Ciebie składki na podatek dochodowy (czyli wówczas, gdy podejmowałeś legalne zatrudnienie w Norwegii) powinieneś zgłosić się do biura podatków zagranicznych i starać się o swój zwrot podatku.

Nie każdy ma świadomość tego, że zwrot podatku z Norwegii mu się prawnie należy i są to jego pieniądze, które urząd podatkowy wypłaci mu po odpowiednim wnioskowaniu o niego. Nie każdy ma również pewność tego, iż istnieje bardzo duża szansa na to, aby taki podatek otrzymać i to w kwocie bardzo wysokiej, sięgającej nawet średnio tysiąca euro. Stąd tak ważne jest, aby jak najwięcej osób poinformować o tym fakcie, aby korzystali oni z pieniędzy które im się prawnie należą.  Nawet jeżeli przez długi okres czasu nie starali się oni o zwrot podatku z Norwegii, to nie znaczy to, że ten zaległy podatek im nie przysługuje.

Dlatego, jeżeli tylko podejmowaliśmy w przeciągu trzech ostatnich lat zatrudnienie w kraju fiordów Brytanii w sposób legalny, to powinniśmy rozważyć kontakt z urzędem podatków zagranicznych, aby w łatwy i przyjemny sposób rozliczyć swój nadpłacony podatek. W takiej sytuacji mamy pewność, że nadpłacona część podatku, to pieniądze które powinniśmy rozliczyć z lokalnym norweskim urzędem podatkowym.

W skrócie, po prostu legalna praca na półwyspie skandynawskim naprawdę się opłaca. Po powrocie do Polski warto również starać się o zwrot podatku z Norwegii poprzez biuro podatków zagranicznych, które na co dzień w sposób pewny i konsekwentny przeprowadza rozliczenia podatkowe z zagranicy. Pełną procedurę odzyskania norweskiego podatku znajdziesz tutaj: zwrot podatku z Norwegii - procedura.