Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenie z norweskim urzędem podatkowym

Rozliczenie z norweskim urzędem podatkowym

Za miesiąc kończy się główny termin składania zeznań podatkowych w Norwegii. Przypominamy, że osoby podejmujące zatrudnienie w Norwegii powinny rozliczyć się z tamtejszym urzędem podatkowym do 30 kwietnia na podstawie Selvangivelse, do czego potrzebne będą Pin-kody.

Istnieje również możliwość przedłużenia terminu złożenia zeznania podatkowego o jeden miesiąc, ale trzeba o tym fakcie powiadomić Urząd Skarbowy w Norwegii.

Aby jak najszybciej otrzymać rozliczenie z norweskiego urzędu należy posiadać kody PIN, które pozwolą nam zalogować się na stronie internetowej norweskiego urzędu i złożyć zeznanie podatkowe. Według informacji przekazanych przez norweski urząd, w tym roku nie będą przesyłane kody PIN, a na stronę urzędu będziemy mogli się zalogować na podstawie zeszłorocznych kodów. Dzięki przesłaniu zeznania drogą elektroniczną mamy pewność, że nasze dokumenty zostaną szybko rozpatrzone. Jeżeli nie posiadamy zeszłorocznych kodów PIN, możemy je zamówić poprzez stronę norweskiego urzędu. Wówczas nowe kody, które zostaną dla nas wygenerowane automatycznie będą umożliwiały nam logowanie się do zeznania podatkowego, a stare kody zostaną anulowane.

Drugą metodą, która pozwoli nam szybko rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w Norwegii jest rozliczenie na podstawie dokumentu Selvangivelse, czyli formularza zeznania podatkowego. Dokument ten jest wystawiany i przesyłany na nasz adres w Norwegii lub w Polsce przez Urząd Skarbowy w Norwegii. Powinniśmy się spodziewać takiego dokumentu w marcu lub na początku kwietnia. Stąd też będziemy mogli na spokojnie złożyć nasze zeznaniepodatkowe.

Warto samemu składać zeznanie, gdyż w momencie , kiedy nie złożymy w terminie odpowiednich dokumentów, to urząd w Norwegii niejako sam nas rozliczy. Może okazać się dla nas mało korzystne, szczególnie jeżeli chodzi o późniejsze staranie się o zwrot podatku z Norwegii. Dlatego już teraz pomyślmy o rozliczeniu się z norweskim urzędem.