Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Prawo pracownicze w Norwegii cz. 2

Prawo pracownicze w Norwegii cz. 2

W Norwegii istnieje specjalna ustawa, która reguluje prawne aspekty pracy pracowników. Oznacza to, że w Norwegii nie może być mowy o żadnej samowoli jeśli chodzi o zatrudnianie osób. Wszystko ma swoje odzwierciedlenie w ustawie. Dodatkowo, przepisy stanowią bardzo wyraźnie, że pracownik musi być zatrudniony legalnie na pełen etat. Stąd też większość osób, które wyjeżdżają do pracy w Skandynawii może liczyć na dobrą pracę od razu w pełnym wymiarze godzin. Oczywiście nie oznacza to, że pracownik nie może pracować sezonowo lub kontraktowo. Są również i takie możliwości, ale oczywiście wszystkie obwarowane przepisami prawnymi.

Zwrot podatku z Norwegii a umowa o pracę

Osoby, które podjęły decyzję o wyjeździe na północ Europy powinny pamiętać o tym, że obowiązkiem pracodawcy jest sporządzić nam umowę, z której jasno będą wynikały nasze obowiązki i zakres prac jaki będziemy mogli wykonywać. Dodatkowo praca ta musi być legalna, a umowa nie powinna być podpisana przez obie strony później niż miesiąc po rozpoczęciu stosunku pracy. Warto także pamiętać o dokumentach, które pracodawca powinien nam przekazać. Pomogą one w ubieganiu się o zwrot podatku z Norwegii, czy o zasiłek rodzinny na dzieci.

W Skandynawii każdy ma swoje prawa i musi je przestrzegać, dlatego zanim wyjedziemy do pracy za granicą pamiętajmy, aby się do niej dobrze przygotować.