Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Praca i biznes w Finlandii, czyli od czego zacząć poszukiwania sukcesu

Praca i biznes w Finlandii, czyli od czego zacząć poszukiwania sukcesu

Finlandia to kraj, w którym żyje zaledwie 5 milionów ludzi. Poza olbrzymimi hektarami lasów oraz jezior kraj ten nie posiada żadnych własnych zasobów mineralnych. Dużą część pensji należy oddać państwu, a do tego koszty życia są jednymi z najdroższych na świecie. Ale to i tak żaden problem, jeżeli zarabia się tak dużo, że wystarcza na wszystko i jeszcze zostaje trochę na inną okazję. Według najnowszych badań wynika, że Finlandia to kraj, w którym zarabia się średnio więcej niż w innych krajach Europy, a nawet co poniektórzy twierdzą, że zarobki w tym skandynawskim kraju są jednymi z najwyższych na świecie. A co z Polakami, którzy chcieliby podjąć tam pracę? Jaka jest szansa aby uzyskać zwrot podatku z Finlandii i czy można podjąć tam legalne zatrudnienie?

Otóż formalności związane z pobytem w Finlandii są bardzo skrócone. Przez pierwsze 3 miesiące pobytu nie trzeba się nigdzie meldować i można spokojnie podjąć zatrudnienie. Jeżeli nasz pobyt będzie dłuższy niż wspomniane 3 miesiące, wówczas należy udać się do najbliższego posterunku policji i wskazać miejsce swojego pobytu.

Aby osiągnąć sukces w Finlandii nie wystarczą tylko chęci. Niestety wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników dobrej znajomości języka fińskiego, a to już bariera trudna do pokonania dla wielu. Warto zatem na początek poszukać ofert zatrudnienia w internecie lub udać się do agencji zatrudnienia, która część formalności weźmie na siebie. Często jest też tak, że w polskich firmach czy biurach poszukują osób do pracy w Skandynawii i wtedy można uzyskać lepsze warunki. A to przecież bardzo ważne chociażby dlatego, że po powrocie można się ubiegać o zwrot podatku z Finlandii.

Podejmując zatrudnienie w Finlandii trzeba mieć świadomość, że w ciągu tygodnia należy wypracować średnio 37 – 40 godzin. Natomiast stawkę wynagrodzenia trzeba sobie samemu wynegocjować. W Finlandii bowiem nie ma czegoś takiego ja płaca minimalna, bo ją ustalają sobie sami pracodawcy.

Tak więc podsumowując, warto szukać pracy w Finlandii i warto podejmować nowe wyzwania, dzięki którym może udać się nam zrealizować swoje zawodowe plany. Pamiętajmy także o tym, że jeżeli zdecydujemy się wrócić do kraju, to starajmy się jak najszybciej zebrać wszystkie dokumenty poświadczające naszą pracę za granicą, aby móc od razu ubiegać się o zwrot podatku z Finlandii.