Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Norwegia to kraj dużych możliwości i dużych pieniędzy

Norwegia to kraj dużych możliwości i dużych pieniędzy

Polacy szturmują różne kraje Europy w poszukiwaniu pracy i godziwego życia. To czego nie udało im się dorobić w kraju chcą osiągnąć wyjeżdżając za granicę. Tak też dzieje się w przypadku pracy w Norwegii. Polacy coraz częściej wybierają właśnie ten kraj na miejsce swojej pracy i nowego życia. Co ich tam przyciąga i dlaczego to właśnie północ Europy stała się miejscem migracji naszych rodaków?

Norwegia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jako kraj dobrze zarządzany może poszczycić się tym, że ludziom w Norwegii żyje się dobrze i dostatnie. To też zauważyli Polacy, którzy widzą perspektywę w mieszkaniu i pracowaniu właśnie w Norwegii. Co roku emigruje do Norwegii duża grupa ludzi z Polski. Zwykle są to osoby młode, nastawione na duże pieniądze i rozwój swojej kariery. Nic dziwnego, że tak jest – gdyż Skandynawia słynie z tego, że pracy nie brakuje, a i płaca jest tam bardzo wysoka.

Minusem pracy i mieszkania w Norwegii może być koszt utrzymania. Niestety wysokie zarobki idą także w parze z wysokimi rachunkami i ogólnie drogim kosztem życia. Nie przeszkadza to jednak młodym Polakom na szukanie pracy właśnie w tym miejscu.

Norwescy pracodawcy poszukują na rynku pracy specjalistów z wielu branż, nie mniej jednak najczęściej zatrudniane są osoby w sektorze medycznym – czyli lekarze i pielęgniarki, a także w przemyśle naftowym. Lekarze i pielęgniarki są bardzo potrzebni w norweskich placówkach medycznych, niestety wymagania w stosunku do nich są bardzo wysokie. Perfekcyjna znajomość języka angielskiego, a także udokumentowane doświadczenie z zakresu prowadzenia usług medycznych to wymóg konieczny. Bez tego nawet najlepszy specjalista nie otrzyma etatu w Norwegii.

Innym bardzo chłonnym rynkiem jest przemysł stoczniowy i naftowy. Norwegia znana jest z wydobycia ropy naftowej i prowadzenia badań na platformach wiertniczych. Dlatego też potrzebni są tutaj pracownicy z grupy monterów, spawaczy, mechaników i im pokrewnych. Zarobki są bardzo wysokie, ale praca jest bardzo wymagająca, a wręcz ekstremalna. Stąd też przed przyjęciem do pracy należy przejść szereg szczegółowych badań, a także posiadać minimum kilkumiesięczne doświadczenie w pracy zbliżonej do tej na platformie wiertniczej.

Dla mniej wymagających osób pozostaje praca w innych sektorach jak na przykład sektor przemysłowy, czy usługowy. W Norwegii jest także duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Pracę można wówczas znaleźć w przemyśle rybnym, budowlano-remontowym, czy w rolnictwie.

W Norwegii można znaleźć także pracę w charakterze opiekunki oraz pomocy domowej. W dobie dzisiejszego zabiegania i ciągłego braku czasu, praca dla kogoś u niego w domu może okazać się nie tylko legalna, dobrze płatna, ale także pomocna dla osoby u której podejmie się pracę.

Zysk z pracy w Norwegii nie kończy się od razu po wyjechaniu z tego kraju. Po powrocie do Polski można ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii. Często są to nie małe pieniądze, które należą się każdemu kto legalnie pracował na terenie tego pięknego kraju. Nasze biuro bardzo chętnie pomoże każdemu, kto zechce rozliczyć się z podwójnego opodatkowania i starać się o zwrot należnych mu pieniędzy. Warto zatem pamiętać, że udając się do pracy w Norwegiinależy zachowywać wszystkie ważne dokumenty, które potem mogą okazać się pomocne chcąc starać się o zwrotpodatku z zagranicy.