Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Kasy Rodzinne w Niemczech wypłacają zasiłki polskim imigrantom

Kasy Rodzinne w Niemczech wypłacają zasiłki polskim imigrantom

Pomoc dla rodziny mieszkającej w Polsce, w której jeden ze współmałżonków pracuje na terenie Niemiec oferuje Familienkasse, inaczej Kindergeldkasse. To właśnie dzięki tej instytucji w portfelach wielu polskich rodzin są pieniądze na utrzymanie i wychowanie swoich pociech.

Korzystając z usług biura podatków zagranicznych rozliczających podatki z Niemiec powinniśmy zapytać o tym, jaką mamy możliwość starania się o zasiłki rodzinne w Niemczech. Kindergeld, czyli niemiecki zasiłek to dość duże wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Od czasu, kiedy Europejski Trybunał Sprawiedliwości podjął decyzję o przestrzeganiu niektórych przepisów z nim związanych, łatwiej jest osobom z zagranicy starać się o zasiłki rodzinne w Niemczech. Dzięki temu osoby takie mają realne szanse na to, aby takie zasiłki rodziny pracownika mogły otrzymać

Następnym nasuwającym się w tym temacie pytaniem jest w jaki sposób uzyskać taki zasiłek na dziecko. Najłatwiejszym sposobem na Kindergeld jest zgłoszenie się do odpowiedniej firmy znajdującej się na rynku polskim lub niemieckim i przekazanie sprawy w profesjonalne, doświadczone ręce. Jak znaleźć taką firmę? To bardzo proste możemy przeszukać sieć i znaleźć szereg firm zajmujących się właśnie  pozyskiwaniem zasiłków z Niemiec, zgłosić się do tej firmy osobiście lub wypełnić formularz przez Internet i tylko dostarczyć odpowiednie dokumenty do tego biura.

Jak uzyskać świadczenia rodzinne z Niemiec?

Należy pracować w Niemczech legalnie przynajmniej jeden miesiąc bardzo ważne jest w tej kwestii uzyskanie dokumentu legalnej umowa o pracę. Oraz posiadać w swojej rodzinie dziecko poniżej 25 roku życia, w tym przypadku ważne jest to iż dziecko musi kontynuować naukę w szkole, musi posiadać status ucznia lub studenta.

Zysk z rozliczenia podatkowego z Niemcami

Dokonując rozliczenia swojego podatku za pracę w Niemczech warto zapoznać się z ofertami biura podatków zagranicznych. Profesjonaliści pracujący w naprawdę dobrym biurze podatkowym z pewnością pomogą Ci przeprowadzić rozliczenia podatkowe z zagranicy w taki sposób, abyś mógł lub mogła na tym jak najwięcej zyskać. Jak tego dokonać?

Sprawdź koniecznie w zakładce: Dokumenty – Zwrot podatku za pracę w Niemczech.