Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Gotowi do startu? Start!

Gotowi do startu? Start!

Możliwość wyjazdu do pracy w Austrii zmieniła już życie wielu Polaków. Tym, którzy nadal zastanawiają się czy ten kierunek migracji jest dla nich odpowiedni, polecamy rozważyć wszelkie za i przeciw.

Nie tylko dzięki dobrym zarobkom i możliwością otwarcia własnego biznesu Austria kusi Polaków, ale przede wszystkim dzięki temu, że w opinii wielu naszych rodaków, kraj ten jest bardziej polski niż niemiecki.

– Lepszy start w nowym miejscu to z pewnością nie lada wyzwanie, jednak najtrudniej uczynić ten pierwszy krok, a później wygląda to już o wiele lepiej – przyznaje Łukasz, właściciel sklepu internetowego z foto-ramami, który znalazł popyt na swoje produkty właśnie w Austrii. Dziś zarabia nie małe pieniądze i cieszy się z tego, że rozpoczął otwieranie biznesu w Austrii. – Mimo, że produkty zamawiam w hurtowni we Wrocławiu, dogadałem się z firmą i wynegocjowałem tanie i szybkie dostawy. W gruncie rzeczy okazuje się, że znajomość języka polskiego pozwala mi oszczędzić na cenie produktów oferowanych mieszkańcom Austrii.

Własna działalność to większe wymagania – przede wszystkim od siebie samego. Powinniśmy pamiętać, że aby prowadzenie własnej firmy przynosiło zyski, musimy się w to bardzo mocno zaangażować. Będzie to od nas wymagało osobistego rozwoju i zaangażowania. Na początku to co jest łatwe może okazać się trudne, ale później może być już tylko lepiej. No i chyba najważniejsza rzecz, to profil działania firmy – o tym musimy zdecydować sami.

Coraz częściej obserwujemy, jak młodzi przedsiębiorcy podbijają rynek zarówno polski jak i zagraniczny. Podejmując decyzję o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, warto się zastanowić, czy dobrym rozwiązaniem nie okaże się firma na terenie Austrii.

Jak odnaleźć się w zagadnieniach związanych z otwieraniem działalności w Austrii dowiesz się z artykułu: Zakładamy działalność gospodarczą w Austrii.

O tym, że pracę za granicą podejmuje co dziesiąty Polak, mówi wielu, ale nie każdy wie co Polacy mogą osiągnąć wyjeżdżając za granicę. O polskich perspektywach na przyszłość i o sposobach zarobkowania mówi się zdecydowanie za mało. Czy znacie osoby, którym otwarcie własnego biznesu za granicą odmieniło całe życie? Jak tego dokonali i kim są obecnie? A może sami myślicie o tym, żeby zacząć od nowa i wyjechać za granicę?