Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Dzieci polskim fenomenem na brytyjskich Wyspach

Dzieci polskim fenomenem na brytyjskich Wyspach

Od wielu lat najchętniej wybieranym przez Polaków miejscem wyjazdu za granice są Wyspy Brytyjskie. Coraz więcej młodych ludzi, tuż po studiach decyduje się rozpocząć życie właśnie w Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego w tym, że rośnie również liczba nowo zakładanych polskich rodzin w UK.

„Każda rodzina wymaga innej opieki ze strony państwa. Część osób potrzebuje wsparcia finansowego, inni związanego z mieszkaniem, a jeszcze inni chcieliby uzyskać wsparcie związane z wychowaniem dzieci. Tak naprawdę nie da się dogodzić wszystkim. Dlatego tworzone są ustawy i przepisy, aby móc dotrzeć z pomocą do tych najbardziej potrzebujących rodzin i nie odbierać im szansy na lepsze życie” – poinformował brytyjski rzecznik praw obywatela i rodziny na jednej z konferencji prasowych jaka odbyła się w Londynie.

My Polacy, możemy na przykładzie polskich przepisów pokazać jak niewiele pomocy można uzyskać od polskich władz, co niestety rysuje nam szarą rzeczywistość, gdzie przepisy są ponad ludźmi. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzystamy z możliwości zatrudnienia i świadczeń, jakie daje nam brytyjski rynek pracy.

Jak zaznaczył Cameron: „niepokojącym jest, że imigranci przyjeżdżają do UK, tutaj rodzą dzieci, po jeden z rodziców wraz niemowlakiem wraca do ojczystego kraju, ale świadczenie socjalne nadal jest wypłacane przez rząd brytyjski i wynosić może nawet 80 GBP miesięcznie”.

Brytyjskie benefity stały się nieodzownym elementem życia w Wielkiej Brytanii. Tu niemal każdy korzysta z dopłat i zasiłków socjalnych, które są dostosowane do jego aktualnej sytuacji materialnej. Właśnie dlatego wiele młodych polskich rodzin decyduje się na swój „start” na Wyspach.
Dla tych wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o życiu rodzin na Wyspach polecamy artykuł: Na Wyspach tak, a w Polsce już nie bardzo. Powody chęci posiadania dzieci przez Polki na emigracji.