Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Życie i praca w Holandii – korzyści i obowiązki – cz.1

Życie i praca w Holandii – korzyści i obowiązki – cz.1

Aniu, jak wam się żyje w Holandii? Spytała mnie ostatnio stara znajoma, która również zastanawia się nad wyjazdem z rodziną do pracy za granicę. Według mnie żyje się tutaj jak wszędzie, czyli tak jak sami się do tego nastawimy.

Jak się żyje w Holandii?

Jeśli jesteś osobą otwartą i przyjazną, z pewnością szybko zyskasz sobie wokół siebie ludzi przyjaznych i odnajdziesz się łatwo w nowej sytuacji. Dzięki przyjaznemu nastawieniu, szybko można poznać nowych ludzi i z czasem pokonywać barierę językową. A Holendrzy potrafią być bardzo gościnni i na wiele trudnych sytuacji potrafią odpowiedzieć szczerym uśmiechem. Tego uśmiechu z codziennych, zwyczajnych sytuacji w Polsce po prostu brakuje. Holandia jest krajem tolerancji, ujmujących i szczerych ludzi.

Korzyści wynikające z życia w kraju tulipanów

Jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe, Polacy w Holandii nie mają powodów do narzekania. Za zarobione pieniądze można wynająć całkiem niezły lokal dla całej rodziny. Z zarobkami bywa różnie, w zależności od tego charakteru zatrudnienia. Oczywiście większą szansę na lepszy zarobek mają ci, którzy znają język niderlandzki. Niemniej jednak, przyjeżdżając do Holandii można zacząć od braku znajomości języka, a z upływem czasu i przebywaniem wśród Holendrów, uczyć się go po prostu szybciej.

Opieka socjalna w Holandii jest bardzo dobra. Mieszkającym i pracującym legalnie tutaj Polakom należą się te same zasiłki, co Holendrom. Ponadto, po powrocie do Polski, nasi rodacy mogą liczyć na zwrot podatku z Holandii z tytułu podwójnego opodatkowania.

Funkcjonujące stereotypy? Zadowolenie czy jego brak z pobytu na obczyźnie? A może spełnienie marzeń? Jak żyje się Polakom w Holandii?

Czytaj więcej tutaj: Życie i praca w Holandii – korzyści i obowiązki – cz.2