Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Finlandii - dokumenty


Zgromadzenie pełnej dokumentacji pozwoli przygotować rozliczenie podatkowe związane z pracą w Finlandii. Jeśli brak Państwu czasu na wszystkie formalności, prosimy o kontakt. Pomożemy w skompletowaniu całej dokumentacji oraz wykonamy za Państwa procedurę rozliczeniową. Prosimy tylko sprawdzić, jakie dokumenty z okresu zatrudnienia u fińskiego pracodawcy są w Państwa posiadaniu. My z kolei dostarczymy Państwu pozostałe dokumenty rozliczeniowe, jakie należy wypełnić, aby złożyć rozliczenie podatkowe.

Do złożenia rozliczenia podatkowego oraz wnioskowania o zwrot podatku z Finlandii wymagane będą następujące dokumenty:

 • umowa w dwóch egzemplarzach – należy uzupełnić dane osobowe i czytelnie się podpisać
 • ankieta personalna – prosimy szczegółowo wypełnić dane oraz czytelnie podpisać się imieniem i nazwiskiem
 • pełnomocnictwo – należy wypełnić i podpisać się czytelnie
 • lista załączników – prosimy o zaznaczenie załączników, jakie dołączacie Państwo do dokumentacji, druk należy podpisać
 • druk Henkilöasiakkaan ilmoitus tilinumerosta – druk należy tylko i wyłącznie podpisać w miejscu „Allekirjoitus”
 • druk Application for extension of time to submit tax return (prośba o przedłużenie terminu rozliczeniowego)– druk należy tylko i wyłącznie podpisać w miejscu „Signature”

Podczas pobytu w Finlandii, otrzymywali Państwo dokumenty zarówno z urzędów, jak i od swoich pracodawców. Wnioskując o zwrot podatku z Finlandii, należy sprawdzić, czy są Państwo w posiadaniu następujących dokumentów:

 • deklaracja podatkowa fińska Veroskatt – druku nie należy uzupełniać, tylko i wyłącznie złożyć podpis w miejscu Signature
 • dokument Verotuspäätös – załącznik do deklaracji podatkowej
 • kserokopie ostatnich pasków wynagrodzenia (Palkkalaskelma/Palkkatodistus) tytułu zatrudnienia w Finlandii (miesięczne lub tygodniowe)
 • kserokopię aktualnego dokumentu tożsamości, np. dowodu osobistego.
  Uwaga! Kopia dowodu osobistego nie może być repliką dokumentu w rozumieniu ustawy o dokumentach publicznych, tzn. nie może mieć cech autentyczności. Warunek ten jest spełniony w szczególności, gdy kopia jest wykonana w powiększeniu powyżej 120% rzeczywistego rozmiaru dokumentu. Dokumenty niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.
 • dokument potwierdzający miejsce oraz wysokość składek na ubezpieczenie za okres pracy w Finlandii – dostarczyć tylko w przypadku płatności składek w Polsce
 • zaświadczenie z banku potwierdzające rachunek na jaki ma zostać przekazany zwrot podatku ( aktualne zaświadczenie wraz z stemplem banku)
 • kserokopia umowy o pracę z pracodawcą fińskim

Uwaga: zwracamy szczególną uwagę na to, aby wysyłać nam dokumenty, korzystając z formy listu poleconego lub poprzez przesyłkę kurierską. Jako biuro podatkowe nie ponosimy bowiem odpowiedzialności za zniszczenie lub niedostarczenie przesyłki.

Chcąc skorzystać z ulg i odliczeń od podatku w Finlandii, katalog niezbędnych do posiadania dokumentów wzrasta. Jednocześnie skorzystanie z takiej możliwości pozwoli na uzyskanie wyższego zwrotu podatku. Więcej o dokumentach pozwalających na zastosowanie ulg, znajdą Państwo w dziale Ulgi podatkowe.

Mają Państwo pytania odnośnie dokumentów niezbędnych do rozliczenia podatkowego w Finlandii? W przypadku pytań dotyczących dokumentacji, jak i sposobu jej wypełnienia, służymy pomocą. Zapraszamy do kontaktu.