Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Austrii – odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z rozliczeniem – cz.1

Zwrot podatku z Austrii – odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z rozliczeniem – cz.1

Poszczególni ludzie, w tym głównie bezrobotni, a czasem nawet całe rodziny w poszukiwaniu pracy na terenie naszego polskiego kraju, zaczynają mieć wątpliwości. Szukają oni bowiem pracy, która pozwoliłaby im na utrzymanie całego gospodarstwa domowego oraz mieszkania i w takiej sytuacji bardzo często decydują się na pracę za granicą.

Dzieje się tak dlatego, że utrzymujące się w Polsce bezrobocie i małe perspektywy rozwoju gospodarczego w porównaniu do innych krajów nie są zadowalające. Dobrze to widać w skali Unii Europejskiej, gdzie bardzo wielu Polaków wyjeżdża do pracy zarabiać godne pieniądze. Pieniądze o jakich w Polsce na ich stanowiskach nie mogliby marzyć nawet pod koniec swojej kariery zawodowej.

Gdy lepiej za granicą.

Nie każdy jednak wie, że nawet po powrocie z zagranicy można z tego tytułu czerpać dodatkowe korzyści finansowe. Stąd warto wnikliwie zapoznać się z procedurą jaką jest zwrot podatku za pracę za granicą. Warto więc starać się o rozliczenie swojego podatku bez względu na to w jakim kraju była podejmowana praca. Jednakże podatek z Holandii czy z Anglii lub Niemiec będzie się różnić wielkością z uwagi na inne skale podatkowe w Holandii, Anglii czy też Niemczech. Należy więc skorzystać z pomocy biur podatkowych, aby odzyskać swój należny podatek.

Arbeitnehmerveranlagung, czyli odzyskaj podatek z Austrii

W jaki sposób otrzymać jak najwyższy podatek z Austrii? Konieczne będzie do tego zgromadzenie poszczególnych dokumentów. Zawsze doradzamy, aby sprawdzić wszystkie papiery, jakie posiadamy – z różnych austriackich urzędów, instytucji czy też pracodawców. Ponadto warto zachować paragony i rachunki różnego typu usług, z których korzystaliśmy na terenie Austrii.

Jak odzyskać zwrot podatku z Austrii? Czytaj więcej w drugiej części artykułu: Zwrot podatku z Austrii – odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z rozliczeniem – cz.2