Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zmiany w brytyjskim prawie jazdy

Zmiany w brytyjskim prawie jazdy

Od 23 stycznia 2012 zmianie uległ sposób przeprowadzania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii.Od teraz kursanci przystępujący do egzaminu nie będą znali wcześniej pytań egzaminacyjnych, które będą mieli na teście.

Do tej pory zdając na prawo jazdy w UK każdy mógł wcześniej otrzymać komplet pytań, z których część pojawiała się na egzaminie. W większości przypadków osoby przystępujące do egzaminu umiały pytania na pamięć, co pozwalało im bez problemu zaliczyć egzamin teoretyczny.

Od 23 stycznia 2012 roku, Agencja DSA, która jest na Wyspach odpowiedzialna za egzaminy na prawo jazdy wprowadziła poprawki, które mówią, że osoby przystępujące do kursu, a następnie zdające egzamin weryfikujący ich umiejętności, nie będą znać pytań, które pojawią się na teście. Samych materiałów Agencja nie udostępniła żadnym mediom, ani tym bardziej nie opublikowała (jak to miało miejsce do tej pory) żadnych materiałów dydaktycznych, które zawierałyby pytania i odpowiedzi identyczne jak te znajdujące się w teście egzaminacyjnym.

Wszystko dla dobra przyszłych kierowców, tak twierdzą urzędnicy odpowiedzialni za wprowadzenie poprawek. Nowe egzaminy mają na celu przygotowanie uczących się ludzi, aby poruszali się po drogach pewnie, świadomie i przede wszystkim bezpiecznie – możemy wyczytać w oświadczeniu Agencji DSA. Można mieć tylko nadzieję, że takie rozwiązanie egzaminu teoretycznego faktycznie spowoduje, że osoby, które zaliczą go pozytywnie będą lepiej prowadziły pojazdy.
Na szczęście nadal będzie można zdawać w innym języku na prawo jazdy, przez co duża grupa Polaków, którzy co roku przystępują do egzaminów będzie mogła w języku polskim przechodzić kurs i zdawać egzaminy.