Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zielona Wyspa – czy warto ją wybrać na kierunek imigracji zarobkowej?

Zielona Wyspa – czy warto ją wybrać na kierunek imigracji zarobkowej?

Jeszcze kilka lat temu Irlandia zdawała się być największym źródłem dochodów Polaków wyjeżdżających za granicę. Dziś zarobki w tym kraju nie przyciągają naszych rodaków tak chętnie jak kiedyś. Czy nadal warto zdecydować się na wyjazd zarobkowy na Zieloną Wyspę?

Praca w Irlandii coraz częściej przyciąga wykwalifikowanych pracowników z Wielkiej Brytanii, ale również z Niemiec czy z Polski. Najwyższe stawki wynagrodzenia oferowane są specjalistycznym robotnikom budowlanym, a także górnikom, gdzie średnia zarobków wynosi ok. 17 EUR za godzinę. Takie zarobki mogą zachęcać do podejmowania legalnego zatrudnienia na Zielonej Wyspie.

Irlandia może stać się jeszcze ciekawszym krajem zarobkowym, gdyby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Wówczas Polacy decydowali by się obierać kierunek migracji właśnie na Zieloną Wyspę. Jednocześnie kierunek poszukiwań oznacza, że Brytyjczycy próbują znaleźć dla siebie miejsce, gdzie będą mogli sporo zarabiać. A stawki na Zielonej Wyspie są wysokie, choć zależą od czasu emigracji.

Praca w Irlandii i zarobki w tym kraju wypłacane imigrantom są zależne nie tylko od rodzaju stanowiska, ale również od czasu zatrudnienia. Okazuje się, że na wysokość wynagrodzenia Polaków na Zielonej Wyspie wpływ ma właśnie czas wykonywanej pracy. Według raportu NBP Polacy zarabiali w 2015 roku średnio po 1300 EUR miesięcznie, gdy podejmowali zatrudnienie do jednego roku. Z kolei, gdy średnia długość zatrudnienia wynosiła ok. 3 lat, mogli oni liczyć na wynagrodzenie ok. 1700 EUR miesięcznie.