Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zdolni młodzi Polacy chcą pracować za granicą

Zdolni młodzi Polacy chcą pracować za granicą

Już nawet 46% polskich studentów deklaruje, że chce opuścić Polskę. Na emigrację decydują się głównie osoby z tej grupy wiekowej, wykształcone, dopiero co po studiach. W całym kraju aż jedna na pięć osób mówi, że rozważa chęć wyjazdu za granicę. Zwrot podatku z Niemiec odzyskiwał w ostatnim czasie Mariusz, który deklaruje, że jak tylko zakończy studia z informatyki wraca na Zachód – tym razem na stałe. Taką decyzję podejmuje coraz więcej młodych ludzi.

Według Instytutu Spraw Publicznych coraz więcej dobrze wykształconych Polaków opuszcza kraj. W ten sposób, znając język obcy, podejmują oni pracę zgodnie z kierunkiem studiów. Znajduje zatrudnienie w zarówno prywatnych, jak i publicznych placówkach w wielu krajach Unii Europejskiej i nie tylko. Zwrot podatku z Niemiec czy z UK dotyczy ich najczęściej, więc to właśnie te kraje wybierają jako miejsce pracy i życia.

A co z powrotem? Polscy imigranci wracają zazwyczaj wówczas, gdy chodzi o względy rodzinne. To właśnie dzięki nim trudno jest im się udomowić poza granicami. Jednocześnie obserwując rynek pracy w Polsce po raz kolejny zadają sobie pytanie, czy ich powrót pozwoli im na znalezienie dobrego zatrudnienia i wtedy decydują o pozostaniu za granicą.