Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zasiłek rodzinny dla zagranicznych pracowników w Norwegii, cz.1

Zasiłek rodzinny dla zagranicznych pracowników w Norwegii, cz.1

Świadczenia rodzinne w Polsce, nawet po wprowadzeniu 500+ są zdecydowanie niższe niż te, o jakie można starać się za granicą. Norwegia czy Wielka Brytania są przykładem krajów, gdzie zasiłki na dzieci nie zależą od dochodów rodziców. Kto w takim razie może liczyć na otrzymanie zasiłku rodzinnego w Norwegii i na jakich warunkach?

Zasiłek rodzinny w Norwegii może przyczynić się do pokrycia w pewnej części wydatków związanych z posiadaniem dziecka lub dzieci. Tych zawsze jest za dużo, w związku z tym coraz częściej Polacy decydują się na zarobkowe wyjazdy za granicę i w swoich celach migracyjnych wybierają właśnie krainę fiordów. Jeżeli jeden z rodziców dziecka jest zatrudniony legalnie przez norweskiego pracodawcę to istnieje spora szansa na to, aby skorzystać z pomocy państwa w postaci świadczenia rodzinnego. Prawo to przynależy mieszkańcom kraju przynależącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w tym również Polski.

O zasiłek rodzinny w Norwegii (z norw. Barnetrygd) mogą starać się osoby pracujące na terenie Norwegii co najmniej 6 miesięcy lub 6 miesięcy łącznie w przypadku przerywanych okresów zatrudnienia w jednym roku podatkowym. Gdzie należy zgłosić się, aby uzyskać więcej informacji na temat złożenia wniosku o zasiłek? Można skierować zapytanie do biura usług podatkowych, albo bezpośrednio do norweskiego urzędu odpowiedzialnego za przyznawanie świadczeń rodzinnych i opiekuńczych czyli NAV (Urząd Pracy i Polityki Socjalnej).

Jakie warunki są konieczne do spełnienia podstaw, na bazie których można otrzymać norweski zasiłek rodzinny? Czytaj więcej na ten temat tutaj: Zasiłek rodzinny dla zagranicznych pracowników w Norwegii, cz.2.