Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wybory życiowe i ich następstwa podatkowe. Czyli ulga na podatek w Holandii

Wybory życiowe i ich następstwa podatkowe. Czyli ulga na podatek w Holandii

Pragnienie miłości i bliskości jest wszechogarniającą tęsknotą, uzewnętrzniającą się w balonikach i czekoladkach na walentynki, zawartym w sakramentalnym „Tak”, oraz uśmiechu na widok upatrzonej, w romantycznym sensie ofiary naszych uczuć. Oprócz oczywistych emocjonalnych korzyści pozostawania w związku, warunkujących brak konieczności korzystania z usług psychologa, a także możliwości wsparcia ze strony ukochanego, jest także szereg korzyści materialnych. Korzystniejsze spojrzenia pojawiają się w momencie aplikacji składanej na wymarzone gniazdko w banku przez małżonków, a także, kiedy dochodzi do rozliczenia podatkowego ze znanym i lubianym fiskusem.

W jedności siła…

Pewna pani, poznała pewnego pana i zakochali się w sobie w otoczeniu holenderskich okoliczności natury. W związku z tym, że nierozłącznie wykonywali różne czynności życiowe zdecydowali się na ślub. On ciężko pracował, aby „ptasiego mleczka” nie zabrakło wciąż rozrastającej się, szczęśliwej rodzinie. Ona pochłonięta dydaktycznymi działaniami oraz wertowaniem kartek książki kucharskiej pozostawała w domu bez pracy. Postanowili, że skorzystają z ulgi podatkowej, algemene heffingskorting, funkcjonującej w holenderskim prawie podatkowym.

Załóżmy, że wysokość dochodów męża wynosi 51000 PLN, a żona nie wykazuje dochodów, pozostając bez pracy, z powodu opieki nad dziećmi. Gdyby ukochany rozliczał się sam, to w takim przypadku zapłaciłby do Urzędu Skarbowego podatek w wysokości 10000 PLN. Jednakże zdecydował się on na rozliczenie z żoną, kwota zmniejszyła się do 5000 PLN. Co jest niesłychanie istotne w możliwości skorzystania z tej ulgi to fakt, iż nie każdy może zostać naszym partnerem fiskalnym. Ani szanowny wuj, stryj, daleka ciotka ze strony zmarłego męża naszej mamy nie są traktowani przez fiskusa, jako partnerzy w odliczeniach, a próba naciągania rzeczywistości podatkowej traktowana będzie przez holenderski urząd skarbowy, jako wyłudzenie.Postępuj właściwie, bierz śluby, rozwody, rozliczaj się zgodnie z prawdą, odpowiadaj za swoje czyny przed urzędem podatkowym, to przy odrobinie szczęścia fiskus nie przetrzepie twojego życia w celu wyciągnięcia utajonych pieniędzy.

Więcej na ten temat: Psikus umysłu. Czyli opis „rozłąkowego” w Holandii.