Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wielkie zmiany w Europie czas zacząć – część 1

Wielkie zmiany w Europie czas zacząć – część 1

Nie milkną słowa różnych ekspertów po czerwcowym referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Zwolennicy się cieszą, przeciwnicy nie mogą uwierzyć w to co się stało. Wątek polskich imigrantów również stał się jednym z tematów łączonych z tzw. Brexitem. Co to tak naprawdę oznacza dla Polaków i czy powinniśmy się obawiać zmian jakie rozpoczynają się w Europie? Co dalej z pracą na Wyspach? Czy będzie można korzystać z benefitów, czy możliwy będzie zwrot podatku z UK? Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, ale na część z nich już teraz możemy starać się odpowiedzieć.

Brexit – co to za zjawisko?

Od wielu miesięcy premier David Cameron podkreślał, że głos obywateli Wielkiej Brytanii jest dla niego bardzo ważny. Właśnie dlatego chciałby poznać opinię swoich wyborców i zapytać ich czy chcą pozostać czy może chcą opuścić szeregi Unii Europejskiej. Od tego momentu referendum jakie zostało ogłoszone oficjalnie przez premiera Camerona zaczęto nazywać „Brexit”. Później okazało się, że stało się to nie tylko formą pisemnego pytania do narodu, ale Brexit stał się okazją do potyczek politycznych i społecznych.

Początkowo wielu ekspertów zarzucało premierowi, że referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w UE, to marnowanie państwowych pieniędzy. Z góry było wiadome, że większość będzie za pozostaniem w Unii z której czerpią duże profity. Z biegiem czasu okazało się jednak, że to wcale nie jest takie oczywiste i z dnia na dzień i z tygodnia na tydzień zwolenników wyjścia z UE zaczęło przybywać. Zaczęła pojawiać się niepewność, zarówno wśród polityków, jak i wśród obywateli. Nawet Polacy zaczęli pytać, co się stanie jeśli Brytyjczycy opuszczą Unię Europejską. Co z ich przyszłością na Wyspach, czy dalej będą mogli pracować i ubiegać się o zwrot podatku z UK?

Po czerwcowym referendum okazało się, że Brytyjczycy zadecydowali – chcą opuścić Wspólnotę Europejską, a co za tym idzie, Europa zacznie się zmieniać. Więcej na ten temat przeczytać można w kolejnym artykule