Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wakacyjna przygoda za granicą, czyli o nietypowych ofertach pracy, cz. 2

Wakacyjna przygoda za granicą, czyli o nietypowych ofertach pracy, cz. 2

O niezwykłej przygodzie Polki, która podróżowała po Europie już pisaliśmy, ale o innych bardziej nietypowych zajęciach jeszcze nie. A jest w czym wybierać, a pomysłowość pracodawców i zleceniodawców jest naprawdę godna podziwu.

W Niemczech, gdzie pracuje wielu Polaków, można spotkać mnóstwo ofert zatrudnienia. W Holandii jest bardzo podobnie, Polacy podejmują tam zatrudnienie na 2 – 3 miesiące, potem wracają do Polski, składają wniosek o zwrot podatku z Holandii i na tym ich przygoda z pracą za granicą się kończy. Chociaż wiele ofert z RFN czy kraju tulipanów nie różni się od siebie za dużo, to pojawiają się perełki, które na długo pozostają w pamięci. Tak było w przypadku firmy budowlanej z Niderlandów. Osoba odpowiedzialna za rekrutację osób na kilka stanowisk postanowiła przygotować ofertę nietuzinkową, barwną, ale jednocześnie bardzo wymagającą. W końcu wynagrodzenie było bardzo wysokie, więc i wymagania musiały być niestandardowe.

Jedną z osób rekrutowanych był specjalista to spraw wbijania gwoździ. Oferta polegała na tym, że pracownik miał za zadanie zbijać drewniane palety. I choć specjalista, to w tym wypadku za dużo powiedziane, to wczytując się dalej w ofertę można było odnaleźć, że wśród wymagań jest kilkuletnie doświadczenie na takim samym stanowisku i komunikatywna znajomość języka angielskiego lub francuskiego. W tym wypadku ciężko powiedzieć, czy to żart, czy prawda, bo jak dobrze pomyśleć, to nie występuje na co dzień takie stanowisko jak specjalista do spraw wbijania gwoździ. Być może pracodawca przeprowadził wewnętrzne testy kompetencyjne i zręcznościowe – tego niestety nie wiemy.

Innym specjalistą, który miał pracować dla holenderskiej firmy był specjalista do spraw łopaty. Wymagania bardzo podobne jak na wyżej wymienione stanowisko, ale tutaj jeszcze dodatkowo liczyła się dobra sprawność fizyczna i umiejętność pracy w grupie. Trzeba przyznać, że polot i fantazja w pisaniu ofert zatrudnienia była w tym wypadku na najwyższym poziomie. A z drugiej strony patrząc, to jeżeli idzie za tym dużo lepsze wynagrodzenie, to czemu nie aplikować. Zawsze może nam się uda, a przecież wiadomo, że im więcej zarobimy, tym więcej zaoszczędzimy. A z wyższych zarobków jest też wyższy zwrot podatku z Holandii.

Czasem warto dłużej poszukać oferty pracy, bo może się ona okazać dla nas dużo bardziej korzystna.