Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wakacje od szkoły i studiów – czyli studenci szturmują zagraniczne firmy

Wakacje od szkoły i studiów – czyli studenci szturmują zagraniczne firmy

Wakacje co roku są okazją dla wielu osób do podejmowania pracy za granicą. Od wielu lat możemy zaobserwować jak od czerwca do października wyjeżdża nawet kilkanaście tysięcy polskich studentów. Co skłania młodych do pracy w wakacje, dlaczego wybierają pracę zamiast odpoczynku i czy czerpią korzyści z tego, że wyjeżdżają z Polski?

Według badań naukowców z uniwersytetu w Berlinie wynika, że studenci to najliczniejsza grupa imigracyjna w Niemczech. Grupy polskich, czeskich czy słowackich studentów chętnie przyjeżdżają do RFN w poszukiwaniu pracy i perspektyw na życie. Podejmują oni zatrudnienie przez okres 4 miesięcy, spędzając go głównie na pracach polowych, w magazynach logistycznych, na budowach, czy w domach opieki. Co warto podkreślić, z roku na rok ofert pracy przybywa, a i nasi rodacy zyskują coraz lepsze opinie od swoich pracodawców. Nic dziwnego, że chętnie emigrują i wracają do Niemiec niemal co rok. Co istotne, to fakt, że nawet po 4 miesiącach pracy można starać się o zwrot podatku z Niemiec.

Zagraniczne firmy obecnie przeżywają spore oblężenie młodych osób, które próbują się dostać do pracy, które chcą zdobywać doświadczenie i które mają zapał do wielogodzinnej pracy. Nie każdy jednak ma tyle szczęścia, że od razu dostanie angaż. Wiele osób musi tygodniami szukać pracy, aż w końcu się uda. Dlatego też czasem warto wcześniej zainteresować się pracą za granicą, ale też skorzystać z ofert jakie mają biura pośrednictwa pracy. Wówczas mamy pewność, że praca na nas czeka i nie tracimy czasu na poszukiwania. Oczywiście każde biuro liczy sobie prowizję, a to wiąże się z troszkę niższymi zarobkami, które w porównaniu z polskimi realiami są i tak kilkunastokrotnie wyższe.

Największe korporacje także szukają młodych i zdolnych osób. Tutaj jednak pojawiają się bariery i wymagania, które trzeba spełnić. Na przykład znajomość języka w stopniu komunikatywnym, znajomość obsługi programów biurowych, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole, doświadczenie na podobnym stanowisku itp. W zamian za to pracodawca zapewnia bardzo dobre warunki finansowe, czasem również zakwaterowanie. Niejednokrotnie pomaga rozliczyć się z fiskusem, aby uzyskać zwrot podatku z Niemiec. Także im wyższa wiedza i umiejętności i doświadczenie, tym większa szansa na znalezienie jeszcze lepszej pracy.

Zatem komu w drogę, temu… niech praca za granicą będzie dla Was bardzo owocna i opłacalna.