Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

W latach 2017-2018 wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników zagranicznych w Niemczech. Sprawdź!

W latach 2017-2018 wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników zagranicznych w Niemczech. Sprawdź!

Polscy imigranci, którzy aktualnie przebywają w Niemczech, ale i Ci którzy zamierzają tam wyjechać w najbliższym czasie, mogą mieć powody do zadowolenia. Jak donoszą eksperci do spraw zatrudnienia, płaca i liczba etatów znacząco zwiększy się w RFN w ciągu najbliższych dwóch lat. W praktyce oznacza to, że będzie więcej miejsc pracy, a pracodawcy chcąc skusić swoją ofertą, będą musieli zapłacić pracownikowi wyższe wynagrodzenie. To z kolei będzie miało duży wpływ na późniejszy zwrot podatku z Niemiec, o jaki będą mogli się ubiegać polscy pracownicy.

Praca w Niemczech w ostatnich latach

Rok 2015 i 2016 były bardzo udane jeżeli chodzi o pracę w Niemczech. Tamtejszy system zatrudnienia, ale i cała gospodarka bardzo prężnie się rozwijały. Jak wynika z badań statystycznych, właśnie w roku 2016 na terenie Niemiec pracę podjęło rekordowo dużo osób – aż 45 milionów. Oznacza to, że bezrobocie w RFN jest na bardzo niskim poziomie. Według ekspertów, tak dobrej kondycji gospodarczej Niemcy nie miały od czasów zjednoczenia się kraju w roku 1991.

Podwyżki płac w Niemczech?

Szacuje się, że rok 2017, a także 2018 będą równie owocne co lata poprzednie jeżeli chodzi o pracę w Niemczech. Coraz częściej mówi się o podwyżkach płac i zwiększeniu miejsc zatrudnienia w najlepiej rozwijających się gałęziach gospodarki. Tak duży rozwój ekonomiczny nasi zachodni sąsiedzi zawdzięczają przede wszystkim rosnącemu eksportowi towarów, jakie produkowane są w Niemczech, a także coraz bardziej konsumpcyjnemu stylowi życia tamtejszych gospodarstw domowych.

To bardzo dobra wiadomość dla Polaków, którzy zamierzają wyjechać do pracy w RFN. Wzrost miejsc zatrudnienie będzie skutkował tym, że pracodawcy będą musieli bardziej starać się o lepszych pracowników i zachęcać ich coraz to lepszymi warunkami pracy. A jak lepiej zachęcić, jak nie wyższym wynagrodzeniem? I tutaj dochodzimy do bardzo dobrych wniosków, że wyższa płaca i lepsze warunki zatrudnienia, to także szansa na rozwój zawodowy i lepsze perspektywy na przyszłość, a także możliwość ubiegania się o wyższy zwrot podatku z Niemiec. Szukając pracy za granicą warto więc rozważyć możliwość emigracji właśnie za Odrę.