Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

W Holandii w 2017 roku zarobimy więcej! Podwyżka minimalnego wynagrodzenia

W Holandii w 2017 roku zarobimy więcej! Podwyżka minimalnego wynagrodzenia

Jak co roku planujesz wyjazd za granicę, aby podreperować swój budżet? A może decydujesz się na wyjazd na dłuższy czas, aby podjąć za granicą stałą pracę? Wybór Holandii zarówno do pracy sezonowej, jak i stałej jest aktualnie dość powszechny wśród naszych rodaków. Niewątpliwie mieszkanie i życie w tym kraju jest stosunkowo spokojne, a zarobki z roku na rok rosną. Jak będzie więc w tym roku?

Dobra wiadomość – w Holandii zarobimy więcej

Polacy rozważający zatrudnienie za granicą często wybierają Holnadię. Pracę sezonową przy tych tulipanach znajdzie tu praktycznie każdy chętny do zatrudnienia. Jednocześnie w wielu firmach produkcyjnych, jak i w energetyce, czy w branży opiekuńczo-medycznej nadal poszukiwani są chętni do pracy. Pozytywna informacja jest taka, że wraz z 2017 rokiem w wielu z tych firm będą podwyżki.

Podobnie jak w Polsce, również w Holandii od nowego roku pojawiły się zmiany na korzyść pracowników związane z minimalnym wynagrodzeniem. Minimalna pensja w Holandii wzrośnie, a co za tym idzie pracownik zatrudniony na umowę o pracę w tym kraju może liczyć na wyższą wypłatę. Podwyżka możliwa jest w sytuacji, gdy osoba pracuje na najniższą pensję krajową lub w wyniku decyzji pracodawcy od nowego roku obowiązuje ją nowa wyższa stawka zatrudnienia.

Do Holandii, według badań opinii publicznej wyjeżdża co piąty Polak, który decyduje się na pracę za granicą. Niderlandy stały się bardzo popularnym kierunkiem migracji, a to głównie za sprawą coraz wyższych wynagrodzeń, możliwości ubiegania się o zwrot podatku z Holandii, korzystania z różnych świadczeń socjalnych i podejmowania legalnej pracy w pełnym wymiarze godzin.

Premier Holandii zapowiedział, że podwyżka minimalnego wynagrodzenia powinna przyczynić się do poprawy warunków bytowych wielu mieszkańców kraju. Miejmy więc nadzieję, że podwyżki w wielu sektorach zatrudnienia będą jak najwyższe, a praca naszych rodaków za granicą stanie się jeszcze bardziej opłacalna.