Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

W 2015 ma być lepiej, czyli o nowych miejscach pracy w Holandii

W 2015 ma być lepiej, czyli o nowych miejscach pracy w Holandii

Mniejsze długi i więcej pracy to pomysł na ekonomiczny sukces. Z ostatnich prognoz wynika, że jego realizacji w Nowym Roku bliskie jest Królestwo Niderlandów. Czy szykuje się wzrost wyjazdów Polaków do pracy do Holandii?

Kryzys gospodarczy jaki trapił w ostatnim czasie holenderskie państwo już praktycznie został zażegnany. Według ostatniej publikacji Centralnego Biura Planowania CPB ostatnie dane pokazują stale poprawiające się wskaźniki gospodarcze. Analitycy przewidują wzrost gospodarczy na poziomie 1,25% w 2015 roku, skutkujący także spadkiem bezrobocia, niższym wskaźnikiem inflacji, a także zmniejszonym długiem publicznym. Eksperci Centralnego Biura Planowania z optymizmem patrzą na poprawiające się wskaźniki w każdym z kolejnych kwartałów roku 2014.

Ponadto, holenderscy politycy w planach na budżet Holandii na 2015 rok zapowiadają, że nie zamierzają wprowadzać żadnych dodatkowych cięć podatkowych. Dzięki temu wyraźnie poprawiająca się sytuacja gospodarcza w tym kraju będzie odczuwalna dla mieszkających i pracujących w Królestwie Niderlandów.

Koniec kryzysu? Komisja Europejska w Brukseli zwolniła Holandię z dodatkowych obciążeń podatkowych w budżecie na 2015 rok. Królestwo Niderlandów jako jedno z nielicznych państw sprostało wymogom Komisji odnośnie ograniczenia wysokości deficytu budżetowego do obowiązkowego poziomu poniżej 3 procent Produktu Krajowego Brutto. Dzięki temu jest to jedno z niewielu państw strefy euro, którym tak szybko udało się sprostać wymaganiom Komisji Europejskiej. Dodatkowo analitycy przewidują, że w 2015 roku deficyt budżetowy w Holandii wyniesie 2,1% PKB.

Niższe bezrobocie i więcej miejsc pracy w Holandii

Dzięki wzrostowi PKB, który wpłynie na poprawiający się klimat gospodarczy wielu mieszkańców Królestwa Niderlandów oraz imigrantów może liczyć na nowe miejsca pracy. Perspektywy lepszego zatrudnienia oraz więcej miejsc pracy to bardzo realna szansa, której należy oczekiwać w kolejnym roku w Holandii. Czy to oznacza, że od Nowego Roku więcej Polaków będzie szukać pracy w kraju tulipanów?