Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

UWAGA! Czas na rozliczenia podatkowe z polskim fiskusem. Skorzystaj z naszej pomocy! Podpowiadamy, jak korzystnie rozliczyć się ze skarbówką, cz.2

UWAGA! Czas na rozliczenia podatkowe z polskim fiskusem. Skorzystaj z naszej pomocy! Podpowiadamy, jak korzystnie rozliczyć się ze skarbówką, cz.2

Nawet 3 miesiące należy czekać na decyzję podatkową po złożeniu deklaracji do polskiego urzędu skarbowego. Pamiętajmy, że czas na rozliczenie mamy tylko do 30 kwietnia 2015 roku. Jak szybko i poprawnie rozliczyć się z fiskusem?

Przygotuj dokumenty

Na podstawie rozliczeń otrzymanych od różnych instytucji (najczęściej pracodawców) weź z urzędu skarbowego PIT, jaki musisz wypełnić. Dokładnie się z nim zapoznaj i rozlicz swój podatek. Następnie sprawdź, czy przysługuje Ci zwrot podatku, czy też koniecznym jest dokonanie dopłaty do składanej deklaracji. Proste? Z nami procedura ta zostanie uproszczona jeszcze bardziej, a Ty przestaniesz martwić się o konieczność złożenia zeznania podatkowego.

Czas goni nas

Warto wiedzieć, że termin składania deklaracji podatkowej do polskiego fiskusa mija z końcem kwietnia 2015 roku. To oznacza, że zostało już naprawdę mało czasu na dokonanie rozliczenia. Im szybciej uda się je złożyć, tym szybciej będzie można uzyskać ewentualną nadpłatę podatku. Nie złożenie w terminie deklaracji podatkowej skutkuje nałożeniem na podatnika kar pieniężnych, stąd warto przestrzegać obowiązującego terminu.

Czy tylko w Polsce?

Zdarza się również tak, że w związku z podejmowaną pracą za granicą należy rozliczyć się również w zagranicznym urzędzie podatkowym. Taki obowiązek może dotyczyć Polaków, którzy pracowali legalnie z dala od naszej ojczyzny. Wówczas konsekwencje skarbowe nie ominą nas zapewne zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, o czym warto pamiętać nawet po powrocie do Polski.

Korzystając z naszych usług możesz rozliczyć podatek zarówno z tytułu pracy w Polsce, jak i poza jej granicami. Zapraszamy do kontaktu.