Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

UWAGA! Czas na rozliczenia podatkowe z polskim fiskusem. Skorzystaj z naszej pomocy! Podpowiadamy, jak korzystnie rozliczyć się ze skarbówką, cz.1

UWAGA! Czas na rozliczenia podatkowe z polskim fiskusem. Skorzystaj z naszej pomocy! Podpowiadamy, jak korzystnie rozliczyć się ze skarbówką, cz.1

Z roku na rok pojawia się ten sam problem, z którym jak najszybciej trzeba się uporać: podatki. Konieczność wypełnienia rocznych deklaracji podatkowych i rozliczenia się z fiskusem może niejedną osobę przyprawić o zawroty głowy. Jak to zmienić?

Z początkiem roku otrzymujemy zazwyczaj PIT od naszego pracodawcy, z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też z innych instytucji. Ta chwila przypomina nam o obowiązkowym zeznaniu rocznym, którego musimy dokonać przed polskim urzędem skarbowym.

Podatnicy mają problem z wyborem oraz wypełnieniem właściwych deklaracji podatkowych. Już na etapie poszukiwania odpowiednich dokumentów istnieją wątpliwości związane z rozliczeniem oraz jego formą. Małżonkowie zastanawiają się z kolei co będzie dla nich bardziej opłacalne – rozliczać się osobno czy razem.

Po ulgi do fiskusa

Wielu podatników, kierując swoje kroki do urzędu podatkowego szuka poradników i informacji w jaki sposób wypełnić stosowne dokumenty. Ci bardziej zaawansowani poszukują źródeł wiedzy, jakie podpowiedzą im czy i jak da się zastosować w ich przypadku ulgi podatkowe. Pojawiają się pytania o odliczenia związane z budowami, remontami, z tytułu utrzymania dzieci, opłacania składek na III filar, płacenia za internet, itp. Część z ulg, które miały zastosowanie w latach wcześniejszych nadal obowiązują, pojawiają się jednak również nowości na etapie rozliczeń, o których wiedzą osoby zajmujące się nimi profesjonalnie.

Czy warto podjąć się samodzielnego wypełnienia dokumentów do polskiego fiskusa? Sprawdź koniecznie jak możemy Ci pomóc: UWAGA! Czas na rozliczenia podatkowe z polskim fiskusem. Skorzystaj z naszej pomocy! Podpowiadamy, jak korzystnie rozliczyć się ze skarbówką, cz.2.