Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Tańszy roaming – od lipca płacimy mniej za rozmowy w całej Unii Europejskiej

Tańszy roaming – od lipca płacimy mniej za rozmowy w całej Unii Europejskiej

Nadeszły długo oczekiwane obniżki za roaming, czyli wykonywanie połączeń telefonicznych za granicą. Mniej zapłacimy za rozmowy na terenie całej Unii Europejskiej.

Od 1 lipca obowiązują nowe stawki za roaming, dzięki którym odczujemy o wiele mniejsze spustoszenie w portfelu, kiedy będziemy chcieli zatelefonować do kogoś będąc poza granicami Polski, w UE. Władze Unii Europejskiej zdecydowały, że za połączenie wychodzące zapłacimy maksymalnie 0,19 euro, czyli 97 groszy netto. Według nowych taryf połączenia przychodzące kosztować będą z kolei co najwyżej 0,05 euro, czyli 25 groszy netto. Natomiast SMSy – 0,06 euro, czyli maksymalnie 31 groszy, a koszt 1 MB danych zużytego na internet w telefonie oraz na MMSy to 0,20 euro, czyli 1,02zł. Podane kwoty są bez VAT.

Według szacunków Komisji Europejskiej, w porównaniu z rokiem 2007 ceny za usługi roamingowe w UE spadły nawet o 80 do 90%. Tak znaczące obniżki zdaniem Tomasza Rosseta, sekretarza generalnego Polskiej Izby Turystyki wpłyną na zwiększoną ilość rozmów polskich turystów za granicą. Do tej pory bowiem najczęściej Polacy wyjeżdżający na wakacje lub wyjazdy zagraniczne wyłączali swoje komórki, gdyż bali się naliczanych kosztów połączeń, smsów oraz transferu danych. Tym samym unikali również połączeń przychodzących.

Na niższych stawkach roamingu skorzystają również firmy, które funkcjonują w obrębie kilku krajów położonych w Unii Europejskiej. Obniżenie kosztów połączeń zagranicznych stanowi znaczną likwidację bariery, umożliwiającej łączenie się z klientami z różnych obszarów wspólnoty zarówno poprzez rozmowy telefoniczne, jak i smsy. Tym samym zwiększą się możliwości sprzedaży, poprzez tańsze ofertowanie, co daje firmom nowe perspektywy.

Jednak Polacy pracujący za granicą to ta grupa naszych obywateli, którzy najbardziej skorzystają z tańszych stawek roamingowych. Zmniejszenie kosztów za połączenia sprawi, że nasi rodacy będą chętniej korzystać z numerów telefonów zarejestrowanych w Polsce.