Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Szwedzi zachęcają do podejmowania pracy w Skandynawii

Szwedzi zachęcają do podejmowania pracy w Skandynawii

Skandynawia stała się bardzo prężnie rozwijającym ośrodkiem dla imigrantów. Firmy bardzo chętnie podejmują współpracę z pracownikami z Europy Środkowej i Zachodniej. Okazuje się, że pomimo dużego zainteresowania pracą przez pracowników z różnych krajów, ofert cały czas przybywa.
Praca za granicą stała się bowiem bardzo opłacalna, a osoby podejmujące zatrudnienie, jeżeli tylko mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, mogą zarobić całkiem duże pieniądze.

Polacy w Szwecji

Nasi rodacy również bardzo chętnie podejmują się pracy w Szwecji. Połączenia z Polską są w miarę dobre i tanie, co pozwala im częściej wracać do domu, do rodziny. Praca za granicą to duże wyrzeczenie – takiego zdania jest większość osób, które postanowiły wyjechać z Polski. Rozłąka z bliskimi, trudności z porozumiewaniem się, długi czas pracy, to tylko niektóre uciążliwości z którymi przyjdzie się zmierzyć wszystkim, którzy wyjadą do pracy w obcym kraju. Na szczęście są i te dobre strony. Przede wszystkim bardzo wysokie zarobki. Szwedzi nie skąpią pracownikom dobrych wynagrodzeń. Jeżeli ktoś zna się na swojej pracy i potrafi zrobić to o co proszą go przełożeni, to jest bardzo ceniony i ma możliwość zarobić naprawdę dobre pieniądze.

Szwecja do tej pory była trochę pomijana jeżeli chodzi o imigrantów zarobkowych. Jednak od dłuższego już czasu można zauważyć, że ta tendencja się zmienia. Głównie za sprawą coraz większej ilości ofert pracy. Praca za granicą zwykle kojarzyła się ze zbiorami warzyw, pracy na roli itp. W Szwecji największą popularnością cieszą się osoby podejmujące zatrudnienie jako pomoc domowa. Pranie, sprzątanie, gotowanie, dbanie o ogród, pomoc w codziennych czynnościach osobom starszym – to zadania, które często wykonywać muszą pracownicy domowi. Bardzo cenieni są też pracownicy branży IT – programiści, graficy, marketingowcy. A osoby, które pracują fizycznie znajdą zatrudnienie w zakładach stolarskich, firmach budowlanych.

Warto sprawdzić oferty jakie szykują dla pracowników sezonowych pracodawcy ze Szwecji.