Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Szwecja i Norwegia tworzą nowe miejsca pracy

Szwecja i Norwegia tworzą nowe miejsca pracy

Skandynawia staje się coraz bardziej popularna na naszej mapie emigracyjnej. Dzięki wielu ofertom zagranicznych przedsiębiorstw mamy możliwość podejmowania legalnego zatrudnienia i korzystania z wielu świadczeń dodatkowych. Czy opłaca się wyjeżdżać na Północ Europy?

Wbrew opinii wielu osób, Skandynawia z roku na rok jest bardziej konkurencyjna w stosunku do innych regionów Europy. Głównie za sprawą rosnącej w zawrotnym tempie liczby nowych miejsc pracy. Dzięki wielu bardzo dużym inwestycjom pracę w Norwegii i Szwecji może uzyskać w najbliższym czasie nawet kilka tysięcy osób – w tym także Polaków i imigrantów z innych krajów.

Wraz z rozwojem gospodarczym kraje Skandynawskie zaczęły wzmożone poszukiwania nowych pracowników – głównie w branżach usługowych i produkcyjnych. Bardzo duża liczba osób znajdzie też zatrudnienie w sektorze naftowym, który stanowi większą część całej gospodarki Norwegii. W Szwecji z kolei znaczna część osób będzie mogła podjąć zatrudnienie w branży meblowej oraz opiekuńczo-medycznej.

Wśród polskich emigrantów najczęściej wybieranym krajem skandynawskim, w którym chcą podjąć zatrudnienie jest Norwegia. Wiele osób, które zdecydowało się wyjechać właśnie do tego kraju powinno zapoznać się z panującymi tam przepisami, aby bez przeszkód podjąć pracę zarobkową. Dodatkowo ważnym elementem, o którym nie każdy pamięta, jest możliwość korzystania z norweskich świadczeń socjalnych – takich jak zasiłek rodzinny na dziecko. Dodatkowo, po zakończeniu pracy w Skandynawii, każdy kto podejmował legalną pracę może ubiegać się o zwrot podatku.

Co zrobić, aby uzyskać starać się o pieniądze ze zwrotu podatku?

Chcąc rozliczyć się z fiskusem w Norwegii, Szwecji, czy w każdym innym kraju wystarczy przyjść do biura podatkowego wraz z dokumentami, które poświadczają fakt zatrudnienia za granicą. Dzięki temu możliwe będzie przygotowanie specjalnego wniosku, który następnie przesyłany jest do urzędu skarbowego w kraju, w którym podejmowaliśmy zatrudnienie. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji urzędniczej nie pozostanie nam już nic innego jak tylko oczekiwać na przelew pieniędzy z tytułu zwrotu podatku.

Więcej o zwrocie podatku z Norwegii można przeczytać tutaj, zaś ze Szwecji tutaj: zwrot podatku ze Szwecji.