Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Studentom łatwiej znaleźć pracę

Studentom łatwiej znaleźć pracę

ytuacja na rynku pracy ciągle ulega zmianom. Wymagania względem pracowników są coraz bardziej wygórowane. Jeżeli chcesz pracować musisz mieć kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, inaczej może być ciężko ze znalezieniem dobrze płatnej pracy – przyznaje wielu Polaków. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy dobra praca przychodzi „z wiekiem”?

Według instytutu badań personalnych wynika, że w ostatnich dziesięciu latach łatwiej pracę otrzymywali ludzie młodzi, którzy jeszcze nie zakończyli swojej ścieżki edukacyjnej. Na drugim miejscu były osoby, które uzyskały wykształcenie wyższe i rozpoczynają swoją karierę. Na ostatnim miejscu uplasowali się natomiast ci, którzy skończyli już czterdziesty rok życia i starają się powrócić na rynek pracy.

Obserwując i analizując zachowania Polaków można zauważyć pewną prawidłowość. Otóż ludzie młodzi – studenci różnych kierunków – często poszukują dla siebie alternatywnych źródeł zarobkowania. Niestety czas edukacji dość mocno zawęża możliwości podejmowania zatrudnienia na pełen etat. Niemniej duża część młodego społeczeństwa stara się wykorzystać każdą chwilę, aby móc podejmować pracę zarobkową. Bardzo często studenci z Polski wybierają pracę poza granicami naszego kraju. Jak twierdzą „praca w obcym kraju pozwala nie tylko zarobić więcej pieniędzy, ale też daje możliwości do poznania zupełnie nowych ludzi i nauki języka”.

Jak wynika z raportu instytutu analiz personalnych, studenci wyjeżdżający za granicę nie mają większego problemu ze znalezieniem pracy. Dużą rolę odgrywają umiejętności, ale rzadziej doświadczenie. Istotnym elementem jest natomiast płynne posługiwanie się językiem obcym, co pozwala swobodnie porozumieć się z pracodawcą. Według najnowszych danych polscy studenci najchętniej wyjeżdżają do pracy w Niemczech, Holandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Wszędzie tam bez problemu mogą znaleźć zatrudnienie i korzystać z tamtejszych świadczeń dodatkowych. Dzięki temu w trakcie wakacji studenci mają możliwość zarobienia pieniędzy niezbędnych do opłacenia szkoły, a nawet mogą zaoszczędzić na własne potrzeby i wydatki.

Więcej o pracy za granicą możecie przeczytać w artykule: Mapa największych emigracji Polaków.