Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Skandynawia – miejsce życia i pracy coraz większej liczby Polaków

Skandynawia – miejsce życia i pracy coraz większej liczby Polaków

Do wspomnianej przed chwilą Norwegii wyjeżdża wiele osób, które nie boją się pracy fizycznej. Głównie chodzi tutaj o pracę na platformach wiertniczych, na statkach rybackich czy na różnego typu budowach. Nie oznacza to jednak, że nie ma pracy także w innym, nieco lżejszym charakterze. Oczywiście, że jest i także tam bardzo dobrze sprawdzają się Polacy. Obecnie w Norwegii rozpoczyna się okres prac sezonowych. Pracodawcy już od jakiegoś czasu zachęcają młodych Polaków do przyjmowania ich ofert zatrudnienia. Kuszą wysokimi zarobkami, dodatkami do mieszkań i dojazdu do pracy, pomoc w rozliczeniach podatkowych i przy ubieganiu się o zwrot podatku z Norwegii, a także elastyczne godziny pracy czy też możliwość wyrabiania nadgodzin.

Trzeba przyznać, że oferty są bardzo kuszące i zapewne wielu naszych rodaków zechce z nich skorzystać. Szczególnie, że w Norwegii powstają całe polskie obozy mieszkalne, gdzie w większości słychać język polski i można się spokojnie porozumieć. Bariera językowa zdaje się nie istnieć, a w najgorszym wypadku można starać się porozumiewać w języku angielskim, niemieckim czy francuskim.

Wśród wielu młodych i utalentowanych Polaków, którzy postanowili spróbować swoich sił w pracy za granicą są też tacy, którzy zechcą na dłużej pozostać w Skandynawii. Norwegia jest bowiem krajem wielonarodowym i każdy może tutaj znaleźć swój azyl, który będzie dla niego domem. Ci zaś, którzy do Norwegii będą wyjeżdżać tylko sezonowo powinni pamiętać, że za każdą legalnie podejmowaną pracę należy się zwrot podatku z Norwegii. Wystarczą tylko odpowiednie dokumenty i trochę chęci. Nie zapominajmy o tym, bo przecież pieniądze z tego tytułu nam się należą i jeżeli nie rozliczymy się z norweskim fiskusem, to zostaną nam one zabrane.