Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenie podatku w Niemczech w 2017 roku – jak zaoszczędzić? Poznaj kwoty wolne od podatku! cz.2

Rozliczenie podatku w Niemczech w 2017 roku – jak zaoszczędzić? Poznaj kwoty wolne od podatku! cz.2

Zagraniczne media bardzo często informują o liczbie migrantów, jacy przybywają do danego kraju w celach zarobkowych. W ostatnim czasie można było usłyszeć o nadmiernym napływie ludności do Europy, która chciała znaleźć pracę i zacząć życie na nowo na Starym Kontynencie. Jak wiadomo, do bogatych krajów Europy Zachodniej przyjeżdżają nie tylko uchodźcy z Bliskiego Wschodu, ale także Polacy, Czesi, Słowacy, Litwini czy Białorusini. Wysokie zarobki kuszą każdego, kto chociaż raz pracował za granicą.

W poprzedniej części artykułu pisaliśmy o możliwości ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec , a także o tym jak w 2017 roku kształtuje się wysokość kwoty wolnej od podatku. Rząd Angeli Merkel stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom obywateli i imigrantów, którzy przebywają na terenie RFN i skrupulatnie podnosi kwotę wolną od podatku, co oczywiście spotyka się z dużym zadowoleniem społeczeństwa.

Warto też wiedzieć, że w Niemczech przy rozliczeniu podatkowym można także korzystać z różnego rodzaju ulg. Dzięki nim nasze rozliczenie będzie dla nas bardziej korzystne. Ulgi podatkowe jakie stosujemy są uzależnione między innymi od naszego stanu cywilnego, od tego czy opłacamy mieszkanie w Niemczech, czy zmieniamy miejsca pracy bądź od tego czy dojeżdżamy na własny koszty do pracy do Niemiec itd.

Zachęcamy do bardzo wnikliwego zapoznania się z przepisami podatkowymi jakie panują za Odrą. Dzięki temu nasze rozliczenie będzie bardziej opłacalne i zwrot podatku z Niemiec może okazać się znacznie wyższy niż początkowo sobie to założymy. My ze swojej strony zachęcamy do świadomego rozliczenia i oferujemy naszą pomoc. Wieloletnie doświadczenie i znajomość przepisów pozwala nam korzystać z najlepszych rozwiązań, które są także najbardziej opłacalne dla naszego Klienta.

Zwrot podatku z Niemiec należy się każdemu kto legalnie pracował w Niemczech. Warto więc wykorzystać każdą możliwość, aby spowodować, że zwrot ten będzie jak najwyższy.