Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenie PIT 2011

Rozliczenie PIT 2011

Jak co roku, powoli kończy się czas składania zeznań podatkowych PIT 2011. W tym roku termin składania deklaracji podatkowych upływa 30 kwietnia. Chętnie pomożemy każdemu, kto ma problem z ich poprawnym wypełnieniem i przygotujemy odpowiednie zeznanie.

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym dotyczy każdego, kto mieszka w Polsce i w danym roku podatkowym legalnie pracował na terenie naszego kraju lub za granicą. Złożenie rocznego zeznania podatkowego jest w Polce obowiązkowe.

Dotyczy to także osób, które uzyskiwały dochód tylko i wyłącznie za granicą. Taka sytuacja ma miejsce, gdy praca miała miejsce między innymi w Australii, Belgii, Danii (do 2010 roku), Finlandii (do 2010 roku), Holandii, Iranie, Islandii, Rosji oraz USA.

Jeżeli masz problem, aby poprawnie wypełnić PIT 2011, przyjdź do naszego biura. Chętnie pomożemy Ci przygotować całe zeznanie podatkowe. W tym celu potrzebne nam będą następujące dokumenty:

  • Jeżeli podatnik uzyskał jakiekolwiek dochody w Polsce, to bardzo ważne aby miał ze sobą odpowiednie deklaracje PIT (np. PIT 11 lub 40).
  • Dokumenty otrzymywane za granicą (tzw. dokumenty zbiorcze), czyli na przykład Jaaropgaaf z Holandii, czy P45 z Wielkiej Brytanii. Są to dokumenty, które otrzymuje pracownik po zakończeniu stosunku pracy.
  • Dokumenty tygodniowe lub miesięczne, czyli takie, które podatnik otrzymywał okresowo podczas legalnie podejmowanej pracy za granicą. Są to na przykład salarisy w Holandii, czy payslipy w Wielkiej Brytanii. Dokumenty te to odpowiedniki polskich pasków płacowych.
  • Dodatkowo potrzebne będą podstawowe informacje dotyczące podatnika, a jeżeli rozliczenie będzie wspólne, to wymagane będą także dane współmałżonka wraz z wysokościami jego dochodów w Polsce oraz za granicą.

W przypadku korzystania z ulgi internetowej, potrzebne będą kwoty ponoszonych opłat (na wypadek kontroli Urzędu Skarbowego należy posiadać odpowiednie faktury). Do zastosowania ulgi na dzieci potrzebne będą ich dane osobowe z numerami PESEL. Można też skorzystać z ulgi na cele rehabilitacyjne, przekazania darowizny oraz odliczenia wydatków na spłatę odsetek od kredytu lub pożyczki.

Koszt przygotowania rocznego zeznania podatkowego PIT 2011 ustalany jest w sposób indywidualny. Cena jest uzależniona od ilości dokumentów, jakie będą musiały zostać przygotowane do zeznania, a także indywidualnej sytuacji każdego podatnika.

Więcej informacji dotyczących rozliczenia podatkowego PIT 2011 można uzyskać bezpośrednio w naszym biurze.