Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.3

Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.3

Możliwość skorzystania ze zwrotu podatku oraz ulg podatkowych w Holandii wymaga od nas spełnienia niektórych kryteriów. Istotną sprawą jest także skompletowanie wszystkich wymaganych dokumentów, aby skrócić czas oczekiwania na należne pieniądze. W tym artykule kontynuujemy rozważania na temat procedury odzyskiwania podatku z kraju tulipanów.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia się z holenderskim urzędem podatkowym? Czytaj tutaj: Rozliczenia z Holandią czas zacząć cz.2

A co jeżeli nie posiadam dokumentów i informacji niezbędnych do rozliczenia?

Mimo to nadal można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii. Brakujące dokumenty można starać się odzyskać samemu, albo poprzez biuro podatkowe w odpowiednich instytucjach, czy też u pracodawcy, u którego pracowaliśmy w Holandii. To może wydłużyć procedurę oczekiwania na zwrot podatku, ale sprawi, że unikniemy wezwań holenderskiego fiskusa do poprawienia wniosku lub naniesienia brakujących informacji.

Ile czasu trwa pozyskanie zwrotu podatku?

Procedura zwrotu podatku z Holandii może rozpocząć się już po zakończeniu roku podatkowego, czyli od 1 stycznia. Jeśli więc pracowaliśmy w kraju tulipanów legalnie w ubiegłym roku, już teraz możemy wnioskować o należne nam pieniądze. Ważną informacją jest także ta, że polscy podatnicy mogą skorzystać z możliwości ubiegania się o zwrot nie tylko za rok 2013, ale do pięciu lat wstecz, czyli aktualnie z tytułu deklaracji za lata 2009-2014.

Czas realizacji zwrotu podatku zazwyczaj wynosi od 90 do 180 dni od daty otrzymania przez holenderski urząd podatkowy wszystkich dokumentów oraz koniecznych informacji. Jednakże w niektórych przypadkach może okazać się on dłuższy. Właśnie dlatego warto wcześniej rozpocząć procedurę starania się o przysługujące nam pieniądze za pracę za granicą.

Jeśli decyzja z holenderskiego fiskusa będzie pozytywna, zwrot podatku wpływa zazwyczaj w ciągu 6-9 tygodni na konto podatnika.